20.02.2007
(HoH)

Moeller splnil náročný cíl, Miloš Říha je šťastný

Je hotovo! Vloni touto dobou leckterý fanoušek HC Moeller Pardubice smutnil, protože právě končila sezona, letos se může těšit na play off. Po roce se vrátil pardubický hokejový klub mezi extraligovou elitu, základní část dokončil na pěkném druhém místě. V posledním kole základní části porazili Východočeši Litvínov na domácím stadionu 4:3. „Dnešní výhra je šťastnější, ale to nemění nic na tom, že jsme velmi šťastni, že jsme druzí po základní části,“ prohlásil trenér HC Moeller Miloš Říha.

Pardubičtí hokejisté v 52. kole potřebovali potvrdit stříbrné postavení v tabulce. K jistotě museli zvítězit. Jenže českobudějovický konkurent nestačil na Kladno, a tak Moeller by slavil i v případě porážky. Naopak Chemopetrol udatně bojoval o play off. Pardubičtí ale svému soupeři nic nedarovali, s více než devítitisícovou návštěvou se chtěli rozloučit výhrou v posledním zápase základní části.

Zápas v ČEZ Areně se rozjel podle pardubických představ. Už ve druhé minutě ujel Petr Sýkora a jeho „řacha“ skončila v brance Litvínova. HC Moeller, dlouho se zdálo, kontroloval zápas. Jenže Severočeši se nevzdali za ani dvougólové ztráty a minutu a půl před koncem třetí třetiny vyrovnali. Jenže ostatní výsledky chemikům nehrály do karet, potřebovali tříbodově zvítězit.

A tak za nerozhodného stavu 3:3 hráli power play. Jenže po vyhraném buly v obraně poslal Tomáš Blažek kotouč na Petera Puchera, který z poloviny hřiště z otočky trefil opuštěnou branku Litvínova. Moeller zaznamenal ještě jedno vítězství. Pardubický útočník Petr Sýkora díky svému 37. gólu v sezoně po šesti letech opět vyhrál korunu pro krále střelců.

O radost z vítězství a druhého místa se hráči HC Moeller podělili i s fanoušky.

„Pod dojmem utkání ve Znojmě a obrácení utkání se Slavií Praha nezačali tak dobře. Hráli jsme ze začátku pasivně, Litvínov tam měl tři tutové góly. Kdyby se prosadili, tak by se nám hrálo hůř. Pak jsme se pracovitostí a aktivitou dostali do vedení,“ hodnotil nakonec vítězné utkání Miloš Říha.

„Za stavu 3:1 jsme odstoupili, podvědomě jsme začali uhýbat, vytvářeli jsme spousty chyb, útočníci to nechávali na obráncích, Litvínov si vytvářel spoustu šancí, chodil až ve čtyřech do obranného pásma a předbrankového prostoru. Měli pak odražené puky, vyhráli jsme se štěstím,“ pokračoval pardubický kouč.

Další pozitivum: Petr Sýkora je nejlepším střelcem soutěže.

Dvaapadesátikolový maraton máme za sebou. Moeller jej dokončil na druhém místě. Za suverénním Liberecem vyhrál dostihy o stříbrnou příčku. Oproti loňskému soutěžnímu ročníku získal o dvacet bodů. Velice úspěšný byl HC Moeller v zápasech na kluzištích soupeřů, kde získal nejvíce bodů ze všech.

„Základní část pro nás dopadla velmi úspěšně, po loňské sezoně mužstvo dostalo cíl dostat se do šestky, v polovině sezony jsme tuto metu upravili na čtyřku. Naše přání bylo dostat se vysoko, což jsme splnili,“ spokojeně pronesl trenér HC Moeller Pardubice.

„Všem hráčům patří velký dík od prvního do posledního. Neměli to lehké, vedení a trenéři jsme na ně vytvářeli velký tlak, neustále jsme točili se sestavou, tlačili na ně, aby zvládali každé situace a dávali maximum do každého zápasu. Patří jim uznání, že to dokázali,“ dodal Miloš Říha.