26.03.2007
Jan Hrabal, fotografie Vladimír Škorpík

Miroslav Hlinka se kál, mrzel jej neproměněný nájezd na Turka

Do největší pardubické šance třetího utkání semifinálové série mezi HC Mountfield České Budějovice a HC Moeller Pardubice se propracoval kapitán Miroslav Hlinka. Ten ve druhé třetině ve vyprodané Budvar aréně zachytil přihrávku od Petra Sýkory a zcela sám ujel na Romana Turka. Zkusil na něj svůj oblíbený blafák do forhendu, ale gól z toho bohužel pro hostující celek nebyl. Po zápase jej štvalo, že nesnížil na 1:2 z pardubického pohledu. „Chtěl jsem Romana Turka rozhýbat. Eda mě ale dobře vytlačil a u pravé tyče to zavřel. Co scházelo? Lepší ruce,“ pravil Miroslav Hlinka posmutněle.

I tento okamžik spolurozhodl o pardubické porážce. Moeller v této fázi zápasu byl aktivnějším celkem, gólová slast mu ale v celých šedesáti minutách byla odepřena. Tato šance HC Moeller byla asi největší v celém utkání. „Moc mě to mrzí, byla to ode mě stejná chyba, jako když někdo ztratí v obraně puk,“ láteřil kapitán HC Moeller Pardubice.

Pardubičtí hokejisté nesehráli v Budvar aréně vyloženě katastrofální zápas. Domácí v poměrně vyrovnaném duelu (například střely na branku 34:36) byli ale o chloupek lepší a zaslouženě zvítězili. Mountfield sliboval po dvojboji v pardubické ČEZ Areně, že se zlepší. To se mu povedlo.

Moeller mrzela po zápase ještě jedna situace, která zaváněla gólem. V 8. minutě, těsně před českobudějovickým gólovým úderem na 1:0 pro domácí, trefil puk do branky Libor Pivko. Konstrukce ale byla posunuta zásahem jihočeského borce, arbitři ale nechali pokračovat ve hře vhazováním. Žádné jiné rozhodnutí v této situaci neučinili.

A pak Tomáš Vak poslal domácí do vedení. „Nebyla to pro nás velká rána. Nehráli jsme sice úplně nejlépe, ale v celém utkání jsme měli dost šancí na to, abychom se zápasem něco udělali. Nebyl to duel, který jsme nemohli zvládnout. Asi teď nebyl ten správný den,“ konstatoval Miroslav Hlinka.

Ten se po Pivkově zásahu rozjel pochopitelně za rozhodčími, aby mu svůj verdikt vysvětlili. „Rovněž jsem si myslel, že mohou uznat gól. Posoudili to ale tak, jak posoudili a tím to pro mě hasne. Nerad bych to dále rozváděl, stalo se, stalo,“ pokračoval.

Kapitán Miroslav Hlinka makal pro tým, neproměměný únik jej pak štval.

Vyjma gólových byly všechny statistiky duelu vyrovnané. Domácím ale pomohla využitá přesilovka. Naopak HC Moeller žádnou ze svých čtrnácti výhod nedokázal využít. „Naše zakončení bylo takové kostrbaté,“ pokrčil rameny. „Měli jsme být agresivnější, více se tlačit s pukem do branky. Roman Turek je výborný gólman, musíme zkrátka na něj dotírat,“ doplnil jedním dechem s tím, že to je jedna z věcí, kterou chtějí Východočeši do dnešního utkání změnit.

Pardubice sice včera vyhrály, ale nadále vedou v sérii. Už ale jen 2:1 na zápasy. „Pořád máme zápas navrch. Nikdo přece nemohl čekat, že je spláchneme 4:0 na zápasy. Vždyť je to boj o finále!“

„Chtěli jsme z Českých Budějovic přivézt jednu výhru, další možnost máme ve čtvrtém utkání. Za všechny říkám, že se o to popereme, zároveň si uvědomme kvality soupeře. Nebude to nic jednoduchého, nicméně věřím, že to vyjde!“ dodal s odhodláním vůdce pardubické družiny.