03.02.2007
Vladimír Gregor, fotografie Luboš Lang

Libor Pivko: Bez úspěšné přesilovky nemůžeme vyhrávat zápasy

Plný dům v Pardubicích s napětím očekával duel s vedoucím týmem soutěže, kterého právě hokejisté Moelleru v probíhající sezoně připravili již o plných šest bodů. Domácí celek se tentokrát ale ukázal být dobrým hostitelem a body se tak stěhují na sever Čech. Kompaktní obrana Bílých Tygrů podpořená kvalitním lapačem střel v brance Filipem Šindelářem byla pro pardubické hráče příliš tvrdým oříškem k rozlousknutí a nutno dodat, že Liberec měl více brankových příležitostí. Jedinou radost tak přinesla zaplněným ochozům 40. minuta hry, kdy se po šťastném odrazu zastavil kotouč na holi Libora Pivka a ten jej bez problémů zasunul do prázdné branky.

Libore, Liberec asi ukázal, proč je na prvním místě tabulky…
„Liberec předvedl skvělý hokej. Hráli velmi dobře a my jsem se víceméně celý zápas bránili. Dotáhli jsem se sice na 1:1, ale zbytečnými fauly jsme si je nechali zase utéct.“

Byl dnes hlavní rozdíl mezi oběma týmy v přesilovkách?
„To hovoří samo o sobě. My přesilovky sice máme, ale nesehrajeme je jak bychom si představovali a když nedáme gól z přesilovky, nemůžeme vyhrát zápas.“

Zkoušíte na ně hledat nějaké nové recepty?
„My se v nich hlavně potřebujeme chytit, ale poslední dobou nám vůbec nejdou. Trápíme se v nich, zkoušíme je poctivě trénovat, ale v zápase se nám to pak vůbec nezhodnotí.“

Dnes jste doma hráli třikrát ve dvojnásobném oslabení. To asi není právě dobrá vizitka?
„Těžko k tomu něco říct. Tak se to stalo, rozhodčí to posoudil, jak to posoudil. Na to se dívat nemůžeme, ale třikrát za zápas by se nám to stát určitě nemělo.“

Libor Pivko se stejně jako ostatní snažili, ale i tak Moeller prohrál s lídrem soutěže.

Nakonec jste hráli víckrát oslabení, než Liberec. Byli jste opravdu ti „zlejší“?
„Snažíme se hrát čistě. Z naší strany není určitě úmysl faulovat, nebo filmovat nějaké pády. Na hřišti je pánem rozhodčí a ten je od toho, aby to posuzoval.“

Minutu a půl před koncem jste ještě zkusili hru bez brankáře. Zbývaly v tu chvíli ještě vůbec síly na zvrat?
„V závěru už nám docela docházely. Bylo to hodně tím, jak jsme se vyfaulovali. Hodně jsme dřeli, abychom nedostali v oslabení gól a vydaná energie nám na konci chyběla.“

Blíží se vyřazovací boje, dal by se k nim přirovnat i dnešní souboj?
„Byl to typově podobný zápas play off. Věděli jsme, že kdo dá první branku, tak bude blízko bodům. Liberec nás přečísloval a přitom hrál perfektně do obrany.“

Jak vyplníte reprezentační přestávku?
„Jedeme na hory, kde budeme zejména pracovat na fyzičce. Čeká nás hodně běžkaření a vyzkoušíme si i něco jiného, než jen stát celý den na bruslích.“