18.11.2006
Jan Hrabal, fotografie Luboš Lang

Jan Starý se radoval z první extraligové branky, pak smutnil

V páté minutě dnešního utkání dostal z rohu chytrou přihrávku od Jana Koláře, opřel se do puku a švihem jej poslal k tyči do branky Adama Svobody. Útočník HC Moeller Pardubice Jan Starý ve svém 32. utkání v naší nejvyšší soutěži poznal, jaké to je vstřelit extraligový gól. A taky se z něj pořádně radoval! Jenže po zápase měl zcela jiné pocity, HC Moeller nedokázal slibně rozehranou partii se Slavií Praha dojet do zdárného konce. „Je to velikánská škoda, ze které se musíme poučit,“ smutně povídal dvacetiletý útočník po skončení utkání, které Pardubice prohrály v prodloužení 2:3.

Jan Starý odehrál kvalitní zápas. Jeho řada společně s Janem Kolářem a Petrem Koukalem působila v obraně soupeře patřičný rozruch. Po pohledné spolupráci také otevřela skóre utkání a rozpumpovala napěchované tribuny.

„Když jsem vstřelil branku, tak jsem měl neskutečnou radost. Přece jen, byl to první gól v extralize,“ přiznal tvořivý forvard. Po skončení zápasu měl náladu úplně jinou. „Prohráli jsme v prodloužení. Takže o radosti se nedá mluvit. Špatně se to popisuje,“ smutnil.

Puk má ale schovaný. „Přivezl mi jej Franta Mrázek. Také vím, že mě čeká nějaký příspěvek do pokladny. Pokladník Tomáš Blažek mi to na konci měsíce určitě pěkně spočítá,“ trpce se usmíval. V očích měl přímo napsáno, jak je naštvaný, že HC Moeller nedotáhl zápas do vítězného konce.

Jan Starý se raduje ze svého prvního extraligového gólu v kariéře. Na vítězství proti Slavii spolu s úspěšným zásahem Petra Sýkory ale nestačil.

Proč? Pardubičtí hokejisté hráli většinu zápasu výborně takticky. Padesát minut se zdálo, že jasně mají vývoj střetnutí ve své moci. Jenže… Dvě slepené branky Slavie dokonale rozebraly koncepci Pardubic. A Slavia toho využila třetím zásahem v prodloužení.

„Hokej se hraje šedesát minut,“ prohodil se sklopenýma očima. „Doplatili jsme na to, že jsme si nechali dát dva góly v závěru. Neubránili jsme to, nepohlídali si hráče, jak jsme měli.“

A čím to bylo? Únavou po včerejším náročném zápase v Českých Budějovicích? „Neřekl bych, že únava dneska rozhodovala. Spíše jsme se báli o výsledek. To se promítlo do naší hry,“ smutně dodal Jan Starý.