19.02.2014

Hokejová škola pardubického klubu je tu pro každé dítě!

PARDUBICE — Hokejový klub HC ČSOB Pojišťovna Pardubice otevře v červenci svou hokejovou školu. „Projektem týdenní hokejové školy chceme oslovit širokou skupinu dětí v Pardubicích a regionu. Naším cílem je jim ukázat náš klub zevnitř, zázemí, tréninkové možnosti a hlavně přispět k hokejovému rozvoji všech zúčastněných dětí,“ řekl sportovní ředitel mládež HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Pavel Rohlík.

„Ubytování dětí bude zajištěno na kolejích univerzity, která je v docházkové vzdálenosti od ČEZ Areny. Určitě zde budou s dětmi pedagogičtí vychovatelé tak, aby o ně bylo postaráno čtyřiadvacet hodin denně. U děcek, která nebudou mít ubytování, zde počítáme se spolupráci s rodiči: ráno dítě přijde nebo jej přivezou a večer po všech jednotkách jej předáme,“ pokračoval.

Hokejová škola

Hokejová škola HC ČSOB Pojišťovna Pardubice

Hokejový klub HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Vás zve na první ročník své hokejové školy. Ten proběhne pod vedením profesionálních trenérů HC ČSOB Pojišťovna Pardubice, dalších uznávaných odborníků a hostů. Hokejová škola je určena pro hráče ročníků 1999 až 2007 bez rozdílu na herní a bruslařské dovednosti. Škola je otevřena všem zájemcům.

Hokejovou školu povedou kvalifikovaní trenéři pardubického klubu, kteří mají bohaté zkušenosti s vedením tréninků nejmladších kategorií.

„Náplň bude rozmanitá: počítáme s tréninky na ledě, na suchu, speciálními tréninky pro brankáře, obránce a útočníky. Máme zde novou střelnici, tu také využijeme, dále pak všechny pomůcky, které máme. Naším cílem je hráče i vychovávat, máme v plánu i hodiny angličtiny a další aktivity, které přispějí nejen ke sportovnímu rozvoji dítěte,“ uvedl Pavel Rohlík. Samozřejmostí hokejové školy jsou konzultace, semináře, besedy… O její účastníky bude komplexně postaráno.

„Děti chceme vést i ke správné stravě, budeme se bavit o pitném režimu. V tomto chceme úzce spolupracovat s rodiči. Zkrátka chceme všem poskytnout plný týdenní servis, aby během něj každé dítě načerpalo co nejvíce hokejových zkušeností,“ poznamenal šéf pardubické mládeže.

Spolupráce s partnerskou základní školou je oboustranně výhodná

Termín a místo konání

• 13. – 19. července 2014, ČEZ Arena Pardubice

Zaměření

• nácvik a zdokonalování herních činností jednotlivců na začátku nové sezony
  • speciální tréninky pro jednotlivce: brankáři, obránci a útočníky
  • tréninky mimo led: stickhandling, slideboard, bosu, overball, aquahit
  • další sportovní vyžití během hokejové školy

Naše nabídka

• profesionální přístup po celou dobu trvání hokejové školy
  • dozor po celou dobu trvání hokejové školy
  • správná strava a dodržování pitného režimu, možnost konzultací

Více informací

Hokejová škola HC ČSOB Pojišťovna Pardubice je určena pro děti ročníků 1999 až 2007. „Určitě je rozdělíme do věkových a výkonnostních skupin. Nebylo by správné, aby šestileté dítě hrálo s chlapci z druhého stupně základní školy,“ zdůraznil Pavel Rohlík.

„Celý týden nebude pouze o drilu, chceme, aby si jej děcka užila. Kromě klasických tréninkových jednotek určitě využijeme návštěv pardubického aquacentra, na besídky dorazí hráči z NHL nebo KHL. Určitě chceme do hokejové školy zapojit i hráče našeho A týmu a to buď jejich aktivní účastí na trénincích, nebo skrze zmíněná setkání,“ odkryl plány, co se všechno chystá pro účastníky hokejové školy.

Každý talentovaný hráč je v Pardubicích vítán. „Pokud se mu bude na hokejové škole líbit a bude chtít pokračovat v pardubickém klubu, tak se můžeme domluvit na spolupráci. Bude-li v dojezdové vzdálenosti třeba do deseti kilometrů, tak se dá dohodnout, že by hrál za Pardubice,“ řekl Pavel Rohlík.

V tomto směru je oboustranně výhodná spolupráce hokejového klubu s partnerskou Základní školou Bratranců Veverkových.

„Ve sportovních třídách máme mnoho hráčů, nově chceme otevřít už první třídu. Děcka z kurzu bruslení, kde máme zhruba stovku účastníků, a ta, která hrají lední hokej, mají ideální možnost skloubit sport se vzděláním. Škola nám vychází vstříc ve tvorbě rozvrhů, navíc její budova je nejblíže ČEZ Areně. Vzájemně spolu komunikujeme a pomáháme si,“ zdůraznil.

„Chceme podchytit talentované kluky z východočeského regionu, jehož přirozeným hokejovým centrem jsou Pardubice. Chceme ukázat naši práci s mládeží, aby hráči a rodiče viděli, že máme zájem o to, aby u nás nadále rostli kvalitní hokejisté,“ doplnil Pavel Rohlík.