14.03.2007
Petr Novák, Jan Hrabal

HC Moeller odjel do Znojma včera, nechce podcenit přípravu

Noc na znojemském hotelu a dopolední rozbruslení přímo v Hostan areně. Takový byl program hokejistů HC Moeller Pardubice před dnešním šestým zápasem čtvrtfinálové série proti Znojemským Orlům. Východočeši vedou v sérii 3:2 na zápasy, mají třetí pokus k rozetnutí celého boje. „Chceme se dobře připravit, stejně jako na první zápas ve Znojmě jsme jeli den předem. Cesta sice není dlouhá, ale chceme, aby se hráči pořádně vyspali, najedli a byli stoprocentně připraveni na dnešní náročný zápas,“ hlásí asistent trenéra Pavel Rohlík. Dnešní utkání začíná v 17.00 hodin, sledovat jej můžete na programu ČT 4 Sport.

Už včera měli hráči volnější režim, před klíčovými boji je třeba hlavně odpočívat a nabírat síly. Trénink byl dobrovolný pro nejvíce vytížené opory. „Ti, co nebyli tolik vytěžovaní, měli padesátiminutový trénink. Měli jsme rovněž poradu, při které jsme vyvodili nějaké důsledky v taktice a tak podobně. Více bych nechtěl prozrazovat,“ informuje pardubický kouč.

Znojemští uspěli v posledních dvou zápasech proti Pardubicím. Orli tak trochu převzali taktiku Moelleru z prvních zápasů. „Oni přijeli bránit a napadat v případě, že nemáme zcela zpracovaný kotouč. Snažili se vyprovokovat některé naše hráče, což se jim povedlo, dostali jsme zbytečná vyloučení,“ prohlašuje.

„Když my budeme hrát hokej, který jsme praktikovali v prvních zápasech ze zajištěné obrany, tak to je cesta k úspěchu. Oni jsou nyní na tahu, protože se přiblížili postupu a najednou jsou v této fázi. Chceme hrát trpělivý hokej, tím bychom měli uspět,“ pokračuje Pavel Rohlík.

Tlačit se k brankovišti, to může být cesta k úspěchu.

Jihomoravané snížili stav série zejména díky neutuchající bojovnosti a snaze. Znojmo sice hraje všechny tři pětky, ale fyzicky stačí… A to je další důvod, proč Orli stáhli zápasový náskok HC Moeller Pardubice. „To je dané tím, že jsme v posledních dvou zápasech tolik nebruslili a nedostávali jejich obránce pod takový tlak. Ti jsou mladí, nezkušení, pokud budeme hrát aktivní, bruslařský a agresivní hokej, tak by jim fyzička měla odejít a mohli by dělat chyby,“ uvažuje kouč.

Důležité také bude vylepšit disciplínu. Miloš Říha po pondělním zápase v pardubické ČEZ Areně hovořil o krvavých očích… „Zbytečnými desítkami se nám úplně rozpadne sestava, hráčům pak dlouho trvá, než se dostanou zpátky do zápasu. Třeba Aleš Píša v posledním utkání vychladl natolik, že se do toho zpátky prakticky nedostal,“ říká Pavel Rohlík.

„Hráče připravujeme na vypjaté situace. Ale je to těžké, rozdílně reagujete na vnější podněty, když máte tep na sto osmdesáti, než na devadesáti. Někteří se ovládnou, jiní v afektu reagují jinak. Každý se ale musí udržet!“ zdůrazňuje.

Podle Pavla Rohlíka bude dneska velice důležité, kdo vstřelí první branku. „To je známé o celém play off. Celkově v něm nepadá moc gólů, navíc čtyři z pěti branek jsou z přesilovek. Předevčírem jsme měli až smůlu, byli jsme asi až přemotivováni, bylo to v křeči, celkově takový zbržděný výkon. Věřím, že dnes to bude zcela jiné,“ tvrdí asistent Miloše Říhy.

„Sestava pro dnešní zápas je nějak daná, ale nebudeme ji ventilovat. Někteří hráči byli trošku nachlazeni, není to nic vážného, takže uvidíme, jak se to vyvine,“ dodává.