29.10.2006
Vladimír Gregor

František Mrázek sebral Martinu Čechovi gól, ten tak stále čeká

Hokejové Pardubice zažívají ofenzivní smršť. V posledních pěti zápasech rozvlnili pardubičtí střelci sítě soupeřů hned v pětadvaceti případech a debaklu neunikli ani třinečtí Oceláři. Marně předváděl mladý gólman Třince Lukáš Daneček akrobatické zákroky, rozjetá mašina jménem Moeller Pardubice svého soupeře jednoznačně přejela. Poctivý kus práce odvedl na ledě i jeden z pilířů domácího celku obránce Martin Čech. Ten se radoval z gólu na 4:1, nakonec ale na svou první extraligovou trefu po návratu z Ruska stále čeká.

„Chtěli jsme divákům dokázat, že odtud se body vozit nebudou, takže jsme s k zápasu snažili přistoupit zodpovědně. Tak jednoduché to ale nebylo, v nohách jsme měli těžký zápas se Spartou, nicméně povedlo se,“ culil se po zápase spokojený bek.

Třinec si nakonec domů veze „sedmičku“, ale dlouho to na tak hladké vítězství nevypadalo. Oceláři hráli hodně nepříjemně a ještě ve třetí třetině nemuselo být o vítězi rozhodnuto. „Když Třinec snížil na 4:2, tak nám trochu zatrnulo. Začátky třetin nám moc nejdou a kdyby jim tam ještě něco spadlo, tak by to bylo úplně jiné. Začali bychom být nervózní a nemuselo by to být tak jednoznačné,“ ulevil si Martin Čech.

Na nebezpečný vývoj zápasu zareagoval také domácí lodivod Miloš Říha a trochu atypicky si vyžádal oddechový čas v momentě, kdy se za stavu 4:2 zdál být zápas zdánlivě pod kontrolou. „Byl tam z naší strany trochu laxní přístup, trenér nás chtěl trochu probrat, dát hře nějaký impuls a hlavně nás zklidnit, abychom hráli to, co jsme předváděli vždy od poloviny třetin,“ objasnil obránce zákulisí překvapivého time-outu.

Utkání znovu sledovala pořádně zaplněná pardubická ČEZ Arena, do které si našlo svou cestu více než osm tisíc diváků. Vysoké návštěvy spolu se stále ještě spíše letnějším počasím sebou nesou také jedno negativum. „V hale je hrozné teplo. Je z toho docela špatný led a hodně z toho bolí nohy,“ postěžoval si hráč.

Náladu mohla Martinu Čechovi vylepšit situace při čtvrté brance Pardubic, kdy zakončoval střelou přesilovkovou souhru. „Ruská“ posila Moelleru totiž v této sezoně stále ještě čeká na svou první extraligovou trefu. „Modlil jsem se, aby to tam prošlo. Frantu Mrázka ale puk trefil do kalhot, tak si ho šel hned nahlásit. Nakonec mi ho tedy asi neuznají, ale to se nedá nic dělat,“ povzdechl si. A že díky tomu nebude muset platit příspěvek spoluhráčům do šatny? „Já bych zaplatil rád, jen ať nemusím na další branku čekat dalších dvacet zápasů!“ rozesmál se na celé kolo.