05.08.2017

Dynamo vyzve nebezpečnou Jižní Koreu

PARDUBICE — Druhým soupeřem hokejistů Pardubic na Mountfield Cupu je reprezentace Jižní Korey. Asijský účastník mistrovství světa dokázal porazit ve svém úvodním duelu pražskou Spartu, ve včerejším utkání podlehl Hradci Králové v prodloužení. Zajímavý souboj hostí Fortuna aréna od 17.30 hodin.

Mountfield Cup: Jižní Korea – HC Dynamo Pardubice
  • Pardubice jsou třetím soupeřem Jihokorejců během jejich pobytu v České republice.
  • Dynamo prohrálo úvodní duel Mountfield Cupu 1:2 se Spartou, Jižní Korea urvala bod za prohru 3:4 v prodloužení s Mountfieldem.
  • V týmu Korejců je pět naturalizovaných Kanaďanů.
  • Korea hostí příští zimní olympiádu a bude startovat i na mistrovství světa.
Sobota 5. srpna 2017 od 17.30 hodin, Fortuna aréna, Hradec Králové

Fanoušci

Prodej lístků na Mountfield Cup

Lístky za jednotnou cenu 120 korun na jednotlivá utkání turnaje jsou k dipsozici online na www.mountfieldhk.cz ve webové aplikaci nebo jsou k dostání na pokladnách Fortuna arény v sobotu i v neděli od 13.00 do 20.00 hodin.

Dynamo vstoupilo do druhého ročníku královéhradeckého klání těsnou porážkou s pražskou Spartou.

„Soupeř využil přesilové hry, my měli výhodu pět na tři, tu jsme nezužitkovali. V přípravě zkouším všechny i na těchto pozicích. Podali jsme dobrý bojovný výkon, měli jsme spoustu zblokovaných střel. Mrzí mě vysoký počet vyloučených na naší straně. Hráli jsme obětavě, o výsledek jsme se rvali do poslední sekundy,“ ohlédl se za zápasem hlavní trenér Pardubic Miloš Holaň.

Utkání hrané netradičně od 14.00 hodin přineslo poměrně svižnou podívanou, kterou si nenechaly přes konkurenci koupališť a jiných letních radovánek ujít stovky fanoušků. Sobotní duel s Asiaty začíná v 17.30 hodin.

„S kolegy se na toto utkání velmi těšíme. Jižní Korea je sice hokejově trochu exotickou zemí, má ale velmi kvalitní tým, což dokázali postupem do elitní skupiny mistrovství světa. V kádru mají několik naturalizovaných Kanaďanů, vedou je kanadští trenéři. Můžeme očekávat zámořský aktivní hokej. Pro všechny to bude zajímavá zkušenost,“ řekl Miloš Holaň.

Zatímco proti holešovickému celku vyjela na led sestava, která se skládala zejména z hráčů, kteří bojují o své místo, dle vyjádření šéfa kabiny vyjede Dynamo proti Korejcům v plné zbroji. „Proti extraligovým soupeřům chci na Mountfield Cupu nasadit hráče vesměs na zkoušku, tím pádem naznačuji, jaká vyjede na led v sobotu,“ usmál se hedkouč červenobílých.

Aktuálně z jihokorejské kabiny

Jižní Korea přijela do České republiky s cílem získat co nejvíce zkušeností. V roce 2018 tak nebude chybět nejen na domácí olympiádě, ale zároveň se představí i na mistrovství světa v Dánsku. Navíc bude na olympiádě soupeřem českého výběru.

Souboj s Pardubicemi je pro ni již čtvrtým v Česku, kam se vydala. Nováček mistrovství světa si nevede vůbec zle: ve středu vyhrál 2:1 na ledě Sparty, v pátek podlehl Hradci Králové až 3:4 v prodloužení. Putování po Česku zakončí ve středu v Plzni.

V korejském týmu figuruje několik naturalizovaných hráčů. Celkem je v kádru Korey pět Kanaďanů. Brankář Dalton, obránci Plante, Regan, Young a forvard Swift. Nejvíc zástupců v reprezentaci má korejský mistrovský klub Anyang Halla, který dodal dvanáct hráčů.

Sestavy z minulého utkání

Klub Sestavy
HC Dynamo Pardubice Růžička – Cardwell, Havlík, Grebeňuk, Ščotka, Holland, M. Voženílek, Nedbal, Trejbal – Quenneville, Tomášek, Starý – Kaut, Poulíček, Perret – J. Sýkora, Hlinka, Panna – Moučka, Bojko, Pipek.
Jižní Korea Dalton (41. Park Sung Je) – Kim, Plante, Regan,Don Ku Lee, Hyon Hu Oh, Young, Hyung Gon Cho – Ki Sung Kim, Sang Wook Kim,Won Jung Kim, Woo Sang Park, Sang Woo Shin, Min Ho Cho, Sang Hoon Shin, Jin Hui Ahn, Chonghyun Lee, Testwuide, Hyung Yun Shin, Jun Young Lee, Wooje Sung.