08.10.2006
Vladimír Gregor, fotografie Luboš Lang

Branky do šatny bychom dostávat neměli, láteřil Petr Sýkora

Téměř čtyřicet minut snili pardubičtí hokejisté sen o výhře nad aktuálně vedoucím celkem ze Znojma. To by ale v dresu soupeře nemohl řádit Pardubicím dobře známý Jiří Dopita. Ten nejprve nabil spoluhráči na vyrovnávací trefu a po pár minutách hry osobně rozhodl o výhře Orlů. Prohru neodvrátil ani neúnavně bojující a ze všech pozic pálící Petr Sýkora, který vyšel po pěti zápasech tentokrát gólově naprázdno.

V pátek dokázal Moeller po spanilé jízdě otočit ztracený zápas na Slavii, proti Znojmu se ale natěšení diváci dočkali víceméně opačného efektu. Domácí vedli 2:0 a kontrolovali hru. Soupeř dlouho vyčkával, pak ale zasadil těžký K. O. úder. „Přestalo se nám dařit, dostat branku pár vteřin před koncem třetiny, to by se nám stávat nemělo. Určitě jsme to měli udržet, zápas by pak vypadal úplně jinak,“ krčil rameny pardubický rychlík.

Zápas možná trochu překvapivě nabídl pouze standardní počet vyloučených, přesto Pardubice stihly dvě ze sedmi výhod přetavit v branku. Bohužel zejména přesilovky ve třetí třetině výhodou snad ani nebyly. „Přestali jsme bruslit, neudrželi jsme puk, nic se nám nedařilo. Ono to jde pak jedno s druhým,“ povzdechl si Petr Sýkora.

Celek z města okurek dokázal, že jeho umístění na samé špici tabulky rozhodně není náhodné. Sebevědomý tým nesrazila ani dvougólová ztráta a nakonec se mohli hráči Orlů radovat z cenných třech bodů z horkého pardubického ledu. „Znojmo nás nijak nepřekvapilo, věděli jsme, že je to výborný mančaft, zkrátka hráli dobře,“ uznal Sýkora kvality soupeře.

Ve 12. kole se Petr Sýkora netrefil, nepomohla ani tato pumelice

Sám elitní střelec kolonku svých přesných zásahů nerozšířil, soupeř jej dokonce nepustil ani do žádného z obávaných nájezdů. „Žádnou zvýšenou pozornost o svou osobu jsem nepociťoval. Ale zkrátka každý zápas se nemůže povést a branky nejde střílet pořád,“ ulevil si muž, který krom nejrychlejších nohou v extralize disponuje také ničivou ranou příklepem.

Pardubické naděje na bod možná trochu symbolicky pohřbil muž, jenž přivedl Pardubice před dvěma lety až na samotný vrchol. Jiří Dopita sehrál parádní zápas a velkou měrou přispěl ke konečnému vítězství Orlů. „Jirka je skvělý hráč, potvrdil to nejen tady, on už totiž nic ani potvrzovat nemusí, všichni vědí, že to v něm prostě je,“ zakončil Sýkora.