Trenéři

Jaroslav Landsman

Jaroslav Landsman – trenér

Jaroslav Landsman se narodil 26. května 1966 v Pardubicích. Je mistrem ČSSR v kategorii starších žáků a dorostu. Československý reprezentační dres oblékl na mistrovství světa hráčů do osmnácti let, kde získal stříbrné medaile, chytal rovněž v juniorské reprezentaci. Coby starší dorostenec nastoupil před sezonou 1983/1984 a o rok později šestkrát v přípravných zápasech A týmu.

Po návratu z vojny v Dukle Trenčín a Topoľčanech oblékl pardubický dres ve třinácti utkáních. V roce 1987 jej výbor Tesly Pardubice uvolnil na přestup do slovenského Popradu. Před sezonou 1992/1993 se vrátil, celkem nastoupil ve 37 utkáních za Pardubice.

Jaroslav Landsman je v současné době trenérem brankářů v pardubickém hokejovém klubu.

David Pospíšil

David Pospíšil – trenér

David Pospíšil se narodil 9. května 1970 v Pardubicích. Jeho otec hrál hokej a již jako dítěti se mu tento sport také zalíbil. Odchovanec pardubického hokeje pomohl východočeskému klubu v sezoně 1993/1994 k získání titulu vicemistra, v Pardubicích působil do sezony 1996/1997, během které přestoupil do Plzně.

Zpět na východ Čech se vrátil v roce 2001, o dva roky později získal stříbrné medaile, když pardubičtí hokejisté podlehli v extraligovém finále Slavii Praha, poté se vrátil zpět do Plzně, sezonu 2003/2004 dohrál v ruském SKA Petrohrad. Aktivní hokejovou kariéru zakončil v roce 2009 v tehdy prvoligové Chrudimi, tou dobou již spolukomentoval hokejové zápasy v České televizi.

Sezonu 2012/2013 začal na pozici asistenta trenéra Martina Hostáka v prvoligovém Hradci Králové. V lednu 2013 se stal novým asistentem trenéra HC ČSOB Pojišťovna Pardubice.