Loga klubu

Hokejový klub v Pardubicích během svých 90 let existence vystřídal řadu názvů a tím pádem samozřejmě i klubových log. Ta se postupně vyvíjela až k současnému se zkříženými hokejkami a názvem klubu okolo půlkoně. Podívejte se na všechna loga hokejového klubu v Pardubicích. Kliknutím na něj si jej můžete stáhnout ve formátu PDF.

LTC Pardubice (1923–1949)

LTC Pardubice

Hokejový klub v Pardubicích byl založen v roce 1923 panem Vilémem Weissem a nesl název LTC Pardubice. Po ukončení druhé světové války klub získal zimní stadion s umělou ledovou plochou.

Rapid Pardubice (do roku 1949)

Rapid Pardubice

V témže období jako LTC Pardubice působil v našem městě další hokejový klub – Rapid Pardubice.

Sokol Pardubice (1949–1950)

Sokol Pardubice

V roce 1949 se oba zmíněné kluby spojily pod jeden společný – Sokol Pardubice, který o rok později postoupil do naší nejvyšší hokejové soutěže.

Slavia Pardubice (1950–1953)

Slavia Pardubice

Hokejový klub pod novým názvem Slavia Pardubice hrál tři roky nejvyšší soutěž.

Dynamo Pardubice (1953–1960)

Dynamo Pardubice

V roce 1953 byl oddíl přejmenován na Dynamo Pardubice. A v roce 1960 získal historicky první medaili – bronz. V tomto období byl pardubický zimní stadion zastřešen.

Tesla Pardubice (1960–1991)

Tesla PardubiceTesla Pardubice

Více než 30 let hrál pardubický tým lední hokej pod značkou Tesla Pardubice. Získal tři mistrovské tituly: v roce 1973 zářila hvězdná formace Martinec – Novák – Šťastný, v letech 1987 a 1989 se tým radoval z vítězství opřené o výkony Dominika Haška, Jiřího Šejby nebo Otakara Janeckého.

HC Pardubice (1991–1995)

HC Pardubice

Rok 1991 se zapsal novým názvem klubu – HC Pardubice, pod kterým vybojoval o tři roky později stříbrnou medaili v nejvyšší hokejové soutěži.

HC Pojišťovna IB Pardubice (1995–1997)

HC Pojišťovna IB Pardubice

Generálním sponzorem klubu se v roce 1995 stala Pojišťovna IB, která mu tak vtiskla název HC Pojišťovna IB Pardubice. Sezona 1994/1995 pro klub nebyla právě úspěšná. Tým hrál poprvé baráž. Ale výkonnostní pokles se v následných letech zastavil.

HC IPB Pojišťovna Pardubice (1997–2002)

HC IPB Pojišťovna Pardubice

Se změnou názvu pojišťovny – generálního partnera hokejového klubu – se jméno klubu změnilo několikrát, i když ne nějak zásadně. Od roku 1997 hrál klub pod jménem – HC IPB Pojišťovna Pardubice a úspěšně se dlouhodobě vrátil do play off. Zimní stadion v této době prošel první fází rekonstrukce a proměnil se v moderní multifunkční arénu – psal se rok 2001.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice (2002–2003)

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice

Rok 2002 – klub se jmenoval HC ČSOB Pojišťovna Pardubice a pod tímto názvem vyhrál základní část v roce 2003 a dosáhl na stříbrné medaile, když v dnes již legendárním finále prohrál se Slavií Praha.

HC Moeller Pardubice (2003–2009)

HC Moeller Pardubice

Hokejový klub získává svého nového generálního partnera – je jím firma Moeller, která zásadně přejmenovává název klubu na HC Moeller Pardubice. A hned se týmu znovu podaří vyhrát základní část soutěže, aby o rok později slavil čtvrtý mistrovský titul v historii ve výjimečné sezoně s hvězdami z NHL a jmény jako byly Milan Hejduk, Jan Bulis nebo Aleš Hemský.

HC Eaton Pardubice (2009–2011)

HC Eaton Pardubice

Pátý mistrovský titul se zapsal do historie klubu v sezóně 2009/2010, kdy HC Eaton Pardubice v čele s Dominikem Haškem suverénně vyhrál šestnáct zápasů v play off v řadě a vytvořil tak nový extraligový rekord.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice (2011–současnost)

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice

K hokejovému klubu se znovu vrací jeho generální partner ČSOB Pojišťovna a hned v prvním sezóně náš tým HC ČSOB Pojišťovna Pardubice získává v pořadí šestý titul Mistra republiky. A tím se stává nejúspěšnějším týmem republiky posledních deseti let.

Soutěž