22.1.2015
Adam Joska

Třetí výhra v řadě! Junioři doma přehráli pražskou Spartu

PARDUBICE — Vzrůstající formu před závěrem sezony potvrdili junioři HC ČSOB Pojišťovna Pardubice v souboji s druhým celkem extraligové tabulky. Spartu Praha porazili ve velké hale pardubické Tipsport areny 4:1. Skóre otevřel hned po dvaceti vteřinách Denis Kusý, poté se povedeným sólem v oslabení prosadil Adam Ružička, další přesné trefy přidali Karel Nedbal a Radek Velinský. Cennou výhru jistil brankář Karel Vejmelka.

DHL extraliga juniorů, 42. kolo, čtvrtek 22.1.2015, Tipsport arena Pardubice

Sparta Praha

4:1
2:0, 2:0, 0:1
Branky a nahrávky: 0:20 Kusý (Chvojka), 9:26 Ružička (Kysela), 22:23 Nedbal (Hlaváček), 30:38 Velinský – 41:36 Březina (Vacek, Havel). Rozhodčí: Úlehla – Kis, Lučan. Vyloučení: 8:8. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 90. Střely na branku: 44:31. Průběh utkání: 4:0, 4:1.
Dynamo Pardubice: Vejmelka – Adam, Bažant, Franc, Horyna, Nedbal, Petira – Barkóci, Havrda, Hlaváček, Chvojka, Kusý, Kysela, Pipek, Ružička, Velinský.
Sparta Praha: Langer – Bláha, Březina, Kadeřávek, Kalina, Knobloch, Vacek – Arnošt, Augustin, Brejcha, Havel, Jandus, Klindera, Litera, Lojka, Pulkrab, Schwamberger, Svoboda.

Do zápasu vstoupili lépe domácí hokejisté, když se hned po dvaceti vteřinách hry ujali vedení. Po vyhraném úvodním vhazování zavezli kotouč do útočného pásma, kde ho Chvojka poslal před bránu na volného Denise Kusého, který svou kličkou vyzrál na Langera a první střelou otevřel stav utkání – 1:0.

Vstřelená branka Pardubice povzbudila a byly aktivnější než soupeř, díky čemuž v 10. minutě navýšily své vedení. Kysela našel v oslabení přesným pasem Adama Ružičku, jenž se prosadil přesnou trefou pod horní tyčku – 2:0.

Východočeši poté museli bránit přesilovou hru Sparty pět na tři, ale i díky několika úspěšným zákrokům Vejmelky, který dokázal zneškodnit Kadeřávkovou střelu i následné dorážky, ji ubránili. V 19. minutě si naopak zahráli přesilovku pět na tři domácí hráči, ale oni ji nedokázali využít ke vstřelení branky, Pardubice tak ovládly první dvacetiminutovku rozdílem dvou branek.

I do druhé části vstoupili lépe Východočeši, ve 23. minutě se sice nejprve nedokázal dorážkou prosadit Hlaváček, ale následně nahrál zpoza branky na Karla Nedbala, který pohotově vypálil z první ke vzdálenější tyči, Langer nic neviděl a pustil kotouč za svá záda – 3:0.

Pardubice sice přesilovou hru po vyloučení Arnošta využít nedokázaly, ale ihned po jejím konci ve 31. minutě se nejlépe ve skrumáži před brankou Sparty zorientoval Radek Velinský, jenž poslal bekhendovým pokus puk na bránu a ten doputoval až za záda hostujícího gólmana – 4:0.

Východočeši pokračovali ve své aktivitě, ale další gól se jim nadařilo přidat, i Sparta si dokázala připravit dobré střelecké pozice, ani ona je však nedokázala využít. Dvě minuty před druhou sirénou se ihned po naskočení do hry z trestné lavice dostal do samostatného úniku Bláha, jenže ten se nedokázal v tísni prosadit a následně narazil do Vejmelky, který chvíli zůstal ležet otřesený na ledě, ale pokračoval dál v utkání. V závěru druhé dvacetiminutovky byl nejpre vyloučen Adam a poté Petira, takže hosté měli možnost snížit vedení Pardubic v přesilové hře pět na tři.

V úvodu třetí části utkání vyloučil hlavní rozhodčí dalšího pardubického hokejistu a ve 42. minutě se Pražanům podařilo využít přesilovou hru pět na tři. Vacek nahrál kotouč na modrou čáru Marku Březinovi, kterému střela příklepem sedla a propálil Vejmelku mezi betony – 4:1.

Po vstřelené brance byli hosté aktivnější, ale ani to k další brance nevedlo. V osmačtyřicáté minutě poslal Kusý do samostatného úniku Havrdu, kterému slibnou příležitost k zakončení zmařil Knobloch.

Při dalším pardubickém oslabení mohla Sparta snížit na rozdíl dvou branek, jenže gólman Vejmelka byl proti a řadou úspěšných zákroků podržel Pardubice. Ani ve zbytku třetí třetiny se hostům nepodařilo skórovat, Východočeši tak udrželi tříbrankové vedení a zaslouženě si za výhru nad druhou Spartou připsali tři body do tabulky DHL extraligy juniorů.