24.10.2014
Libor Kucza, Jan Hrabal

Starší dorostenci vydřeli důležité body v Jihlavě

JIHLAVA — Cennou výhru si z Horáckého zimního vezou starší dorostenci HC ČSOB Pojišťovna Pardubice, ti zvítězili 4:3 na ledě Dukly Jihlava. Východočechy poslal dvakrát do vedení Miroslav Rohlík, na obojí srovnání domácích zareagovali věkem mladší dorostenci Adam Ružička a Filip Zadina. Hostující celek, jenž proměnil dvě přesilovky, podpořený vynikajícím výkonem brankáře Milana Kloučka tak dohnal svého dnešního protivníka v průběžné extraligové tabulce.

RAKO extraliga staršího dorostu, 15. kolo, pátek 24.10.2014, Horácký zimní stadion

Dukla Jihlava

Branky a nahrávky: 26:43 Peschout (Váňa), 51:13 Kolouch (Mejzlík), 57:39 Najman (Čermák) – 14:01 Rohlík (Martinec, Zadina), 48:51 Rohlík (Zadina), 51:34 Ružička, 56:10 Zadina (Budík, Martinec). Rozhodčí: Kopeček – Klouda, Rampír. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2. Diváci: 76. Střely na branku: 30:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4.
Dukla Jihlava: Brož – Huňáček, Klofáč, Krtek, Pražák, Srnský, Váňa – Čermák, Kolouch, Kousal, Mejzlík, Najman, Ondráček, Oščádal, Peschout, Vala.
Dynamo Pardubice: Klouček – Boček, Budík, Faltys, Franc, Horyna, Mikulčák, Rudy – Dušek, Hoskovec, Krejčík, Martinec, Petrus, Rohlík, Roubal, Ružička, Voženílek, Zadina.

Do utkání vstoupila obě mužstva spíše opatrně, což se projevilo na hře. K vidění byla celá řada nepřesností. První větší příležitost přišla až v jedenácté minutě, kdy se před pardubického brankáře natlačil Pavel Kousal. Z těsné blízkosti ale neuspěl. V čase 14:01 se Pardubice ujaly vedení. V přesilové hře se střelou z velkého úhlu prosadil Miroslav Rohlík. Ránu přitom za Brožova záda nešťastně tečoval domácí bek – 0:1. V závěru dějství se vydal na útočný výlet Klofáč. Samostatný únik statného borce ale Klouček eliminoval.

Do druhé části vlétli o něco lépe hosté, kteří měli hned v úvodu periody slibnou příležitost. Miroslav Rohlík ale neuspěl, neboť Brož včas vykopl svůj pravý beton. Pardubice nadále pokračovaly v dobrém výkonu, ovšem branky se dočkala Dukla. V čase 26:43 dorazil Váňovu střelu za brankovou čáru Richard Peschout – 1:1.

Posléze převzali opět iniciativu hosté. Chyba je však mohla stát branku, neboť se zcela sám na Kloučka řítil Kolouch. Se svým švihem nad lapačku ale neuspěl. Hostující ekipa měla nadále více ze hry, což ale nedokázal přetavit v góly.

Závěrečné dějství začalo ve znamení tlaku Dukly. Největší možnost měl Kousal, kterého ale Klouček z velké blízkosti vychytal. Po sérii vyloučení se Dukle naskytla možnost přesilové hry čtyř proti třem. Tu však nedokázala patřičně využít. Ve 49. minutě se Pardubice podruhé v utkání ujaly vedení. Zadina vybojoval v útočném pásmu puk, který poté vyslal na branku. Tuto ránu Brož zlikvidoval, ovšem na dorážku Miroslava Rohlíka již nestačil – 1:2.

Zanedlouho ale bylo vyrovnáno, prosadil se Daniel Kolouch – 2:2. Nerozhodný stav si domácí užili pouze jednadvacet vteřin, neboť hostující družině vrátil vedení po samostatném úniku Adam Ružička – 2:3.

Gólové hody ale pokračovaly, dvoubrankové vedení zařídil Pardubicím v přesilové hře střelou do pravého horního růžku Filip Zadina – 2:4. Domácím poté vrátil po pohledné kombinaci naději Ondřej Najman, ovšem více toho červenožlutí nestihli. Dukla podlehla Pardubicím těsně 3:4.

1. kolo, 5. 9. 2014
JIH - PCE