28.2.2015
Adam Joska

Starší dorostenci na závěr rozstříleli Zlín 6:2

PARDUBICE — Vysokou výhrou 6:2 nad Zlínem zakončili mládežníci HC ČSOB Pojišťovna Pardubice nadstavbu RAKO extraligy staršího dorostu. Východočeši vyhráli druhý zápas v řadě, půltuctovou cestu dláždili dvougóloví Ondřej Machala a Filip Zadina, další přesné zásahy přidali Jakub Martinec a Vojtěch Faltys.

RAKO extraliga staršího dorostu, 44. kolo, sobota 28.2.2015, Tipsport arena Pardubice

Berani Zlín

6:2
2:2, 3:0, 1:0
Branky a nahrávky: 13:09 Martinec (Krejčík, Dušek), 18:30 Machala (Hoskovec), 23:35 Zadina (Machala, Boček), 27:03 Faltys (Tomaník, Ružička), 29:39 Zadina (Machala), 59:22 Machala (Zadina, Rudy) – 8:32 Gazda (Gago, Miko), 17:53 Gazda (Karafiát, Krejčiřík). Rozhodčí: Úlehla – Blümel, Kleprlík. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. Diváci: 70. Střely na branku: 36:35. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 6:2.
Dynamo Pardubice: Klouček – Boček, Faltys, Horyna, Kučera, Mikulčák, Rudy – Cach, Dušek, Hoskovec, Jajcay, Krejčík, Machala, Martinec, Petrus, Roubal, Ružička, Tomaník, Voženílek, Zadina.
Berani Zlín: Odložilík – Fridrich, Gazda, Kosorin, Padrnos, Procházka, Sirota, Váňa – Dlabaja, Fryšara, Gago, Karafiát, Kotek, Krejčiřík, Miko, Mikulec, Rezek, Stiksa, Strmiska.

Oba celky vstoupily do utkání aktivně, Zlín si v 8. minutě vykoledoval přesilovou hru, kterou po minutě dokázal proměnit. Gago našel v levém kruhu pro vhazování najíždějícího si Daniela Gazdu, který tvrdou ranou o horní tyčku nasměřoval puk za záda Kloučka – 0:1.

Východočeši se ale z obdržené branky oklepali a snažili se vyrovnat, což se jim podařilo ve 14. minutě. Krejčíkova střela byla sice sražena na zadní mantinel, tam se ho ale opět ujal Krejčík, který našel přihrávkou zpoza brány v mezikruží volného Jakuba Martince, jenž propálil gólmana Odložilíka pod vyrážečkou a vyrovnal stav utkání – 1:1.

O čtyři minuty později se hosté opět ujali vedení, Krejčiřík přenechal puk Kotkovi, který ještě našel z druhé vlny dojíždějícího Daniela Gazdu, který svou druhou přesnou trefou vrátil Zlínu vedení – 1:2.

I na druhý gól dokázaly Pardubice odpovědět, po třiceti sedmi sekundách od přechozího gólu se kotouč po střele Hoskovce odrazil k Ondřeji Machalovi, který ho poslal za bezmocného hostujícího gólmana – 2:2.

První přesilovou hru ještě domácí nedokázali využít, ale tu druhou už ano. Ve 24. minutě si Filip Zadina nejprve obehrál Gazdu, poté si nabruslil více do středu kluziště a přesnou střelou zápěstím se nemýlil – 3:2.

O čtyři minuty později přidali Východočeši další přesnou trefu, Tomaník po Ružičkově pasu sice nejprve mířil jen do gólmana, ale od toho se kotouč odrazil k Vojtěchu Faltysovi, jenž ho dorazil do odkryté klece – 4:2.

Přesně v polovině zápasu nejprve Zadina společně s Machalou úspěšně vybojovali puk v útočném pásmu, Filip Zadina si s ním poté vybruslil na střed hřiště, odkud vypálil přesně pod horní tyčku – 5:2.

Zlínští vstoupili do třetí dvacetiminutovky velice aktivně a snažili se vstřelit kontaktní branku, jenže to se jim příliš nedařilo. Nejblíže k ní byli ve 48. minutě, kdy ani přes několik dorážek nedokázali dostat kotouč pod Kloučkem za brankovou čáru.

Osmatřicet sekund před třetí sirénou dokázali Východočeši rychle využít přesilovou hru, Zadina našel přesnou přihrávkou z pravé strany na druhé straně volného Ondřeje Machalu, Odložilík se nestačil včas přemístit a Machala poté zakončoval do odkryté brány, čímž navýšil náskok domácích na čtyři branky – 6:2.