11.10.2014
(HoH)

Starší dorostenci doma zdolali Písek v prodloužení

PARDUBICE — Dva body do extraligové tabulky si v sobotu odpoledne připsali starší dorostenci HC ČSOB Pojišťovna Pardubice, ve velké hale ČEZ Areny vyhráli nad Pískem 2:1 v prodloužení. Gólový účet zápasu otevřel Matouš Boček, v prodloužení rozhodl zápas Adam Ružička. Mladí Východočeši nevyužili trvalou herní převahu k jasnější výhře, doplatili i na slabší produktivitu, neboť z padesáti střel vsítili pouze dvě branky.

RAKO extraliga staršího dorostu, 12. kolo, sobota 11.10.2014, ČEZ Arena Pardubice

Dynamo Pardubice

Písek

2:1p
1:0, 0:0, 0:1 – 1:0
Branky a nahrávky: 19:54 Boček (Petrus), 61:15 Ružička – 56:22 Pokorný (Turek, Šergl). Rozhodčí: Úlehla – Kis, Lučan. Vyloučení: 8:10, navíc Rohlík (Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. Diváci: 70. Střely na branku: 50:22. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Dynamo Pardubice: Červený – Boček, Faltys, Horyna, Kučera, Mikulčák, Rudy – Bureš, Dušek, Hoskovec, Jajcay, Krejčík, Machala, Martinec, Petrus, Rohlík, Roubal, Ružička, Voženílek.
Písek: Hauser – Brabec, Klochko, Kozák, Novotný, Radoš, Rákosník, Stodolovský, Turek – Bednařík, Hadrava, Klas, Marek, Pokorný, Polanský, Šergl, Strnad, Tejko, Vostarek.

Komentář

Hned od úvodu zápasu bylo jasné, jak celé utkání bude probíhat. Pardubice měly po většinu duelu puk ve své moci, do čistých gólových šancí se nedostávaly, i když v celém zápase vystřelily padesátkrát, tak se neprosadily tak, jak by si samy představovaly.

V 10. minutě nejprve ujel Miroslav Rohlík ve dvou na jednoho, jeho střela ale minula píseckou bránu, o chvíli později neproměnil své sólo Matěj Krejčík.

Až v samotném závěru první třetiny Pardubice zúročily svou herní převahu. Východočeši sice nevyužili přesilovku, ale krátce po jejím skončení zacílil přesně od modré Matouš Boček po Petrusově pasu – 1:0.

Také ve druhé třetině se hrálo převážně v obraně Jihočechů. Pardubice ale nedokázaly převahu zúročit. Hrálo se prakticky bez přerušení, druhá třetina trvala pouhých pětadvacet minut a to v ní rozhodčí čtyřikrát (po dvou na obou stranách) vylučovali – ani početní výhoda nehnula ukazatelem skóre.

Pardubice promarnily tlak v navýšení vedení a to je připravilo od očekávaného tříbodového zisku. Ve 47. minutě přitom mohly hrát 80 sekund v pěti proti třem, ale dvojnásobnou výhodu zmařilo Rohlíkovo sekání.

V závěru základní hrací doby dostal nabídku ke srovnání Písek a skrze využitou přesilovku jí nepohrdl. Roubalovo podražení ztrestal David Pokorný, ten si najel hezky do kruhu a střelou pod horní tyčku srovnal na 1:1.

V úplném závěru sahaly Pardubice po třech bodech. Po bitce u písecké střídačky měly výhodu přesilové hry, v ní už už kotouč mířil za záda píseckého gólmana, ale jeden z hostujících beků jej včas odpálil.

Až v následné hře při shodném počtu hráčů v prodloužení zajistil domácím výhru Adam Ružička. Věkem mladší dorostenec získal puk, obloukem si najel do zakončení a zacílil přesně k tyči – 2:1.