22.8.2014

Pardubice vstoupily do Ligy mistrů prohrou v Linköpingu

LINKÖPING — Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice prohráli úvodní duel Ligy mistrů na ledě Linköpingu 1:2. Východočeši v utkání prohrávali o dvě branky, v jeho závěru se prosadil Radoslav Tybor, alespoň na bod ale nedosáhli. Vynikající výkon při pardubické premiéře ve staronové klubové soutěži podal gólman Tomáš Halász.

Liga mistrů, 1. kolo, pátek 22.8.2014, SAAB Arena

Linköping

2:1
1:0, 0:0, 1:1
Branky a nahrávky: 5:09 Sjögren (Little, Johansson; 5/5), 46:24 Little (Kolarik; 5/4) – 47:08 Tybor (Gregorc; 5/5). Rozhodčí: Fonselius (Fin.), Linde – Pihlblad, Wernström (všichni Švéd.). Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 6127. Střely na branku: 38:24 (13:6, 16:8, 9:10). Průběh utkání: 2:0, 2:1. Nejlepší hráči: Broc Little – Tomáš Halász.
Linköping: Högberg – Junland, Rahimi, Hultström, Matheson, Johansson, Dahlström, A. Karlsson – Little, Sjögren, Kolarik – Micflikier, Taffe, Vrána – Almtorp, Hardt, Sundh – Törnqvist, Norden, Andersson.
Dynamo Pardubice: Halász – Píša, Čáslava, Havlík, Benák, Gregorc, Korím, Zdráhal, Škvor – Nahodil, Sýkora, Zohorna – Tybor, Marcinko, Radil – Semorád, Kolář, Cetkovský – Kaut, Půhoný, Moučka.

Pardubičtí hokejisté měli cestou do Linköpingu problémy ve Stockholmu, z důvodu obřá dopravní zácpy, ze které se nešlo dostat ven, přijeli na zápas deset minut před jeho plánovaným začátkem. Do Ligy mistrů tak vstoupili prakticky přímo z autobusu… A to i s Tomášem Zohornou, který se po pauze zaviněné zraněním vrátil do sestavy.

Linköping otevřel skóre

Domácím se povedl vstup do utkání, už v 6. minutě Mattias Sjögren upláchl obraně hostí a jeho přízemní střela prošla přes brankáře Halásze do sítě – 1:0.

O pět minut později měl obrovskou šanci Jan Kolář. Dostal se k odraženému kotouči a v předbrankovém prostoru ho sklepával ze vzduchu, s čímž měl domácí gólman pořádné problémy, ale za brankovou čáru puk neprošel.

O chvíli později se Východočeši museli bránit přesilovce Linköpingu, Micflikier se v ní objevil nikým nehlídán před prázdnou bránou, ale minul! V následné hře pět na pět se mohl prosadit Lukáš Nahodil, ale v samostatném úniku nedokázal vyzrát nad skvěle chytajícím Högbergem.

Linköping držel těsný náskok

Na začátku druhé části hry se Pardubice bránily v oslabení. V něm měl Little před sebou odkrytou bránu, ale Halász předvedl neuvěřitelný zákrok, když kotouč vyrazil lapačkou!

Krátce poté, co se Jan Škvor vrátil na led, vychytal Micflikiera, v polovině základní hrací doby semaforem zlikvidoval Vránův samostatný únik.

Ve 32. minutě se poškorpili Chad Kolarik s Petrem Čáslavou, oba dostali dvouminutové tresty a sledovali z trestné lavice, jak z mezikruží minul poloodkrytou klec Rahimi. Sjögrenovu šanci lapil fantastický Halász.

Radoslav Tybor snižoval…

Zajímavá podívaná, na kterou dorazilo přes šest tisíc diváků, pokračovala také ve třetím dějství. Píšova střela trefila pouze skupinku hráčů stojících před Högbergem. V následném protiútoku Linköpingu se odhodlal ke střele Little, ale Halász byl opět úspěšnější.

Ve 47. minutě odskočil Linköping na rozdíl dvou branek využitou přesilovkou. Domácí rozebrali pardubickou čtveřici, prosadil se Broc Little – 2:0.

Východočeši se ale nevzdali! Po perfektní přihrávce Blaže Gregorce se dostal do samostatného úniku ve 48. minutě dostal do sóla Radoslav Tybor, střelou pod vyrážečku snížil na rozdíl jedné branky – 2:1.

V závěru Pardubice vrhly všechny svoje síly dopředu, podnikaly spoustu nápaditých výpadů, ale žádný z nich nedotáhly do kýženého vyrovnání a to ani ve dvouminutové power play.