18.8.2014
Adam Kolář, Jan Hrabal

Parádní vstup do sezony: junioři vezou z Edenu všechny body

PARDUBICE — Zodpovědná práce! Pardubičtí mladíci dokázali zvítězit 4:1 v prvním kole NOEN extraligy juniorů na ledě pražské Slavie. Skóre otevřel už po sedmatřiceti vteřinách hry z Hradce Králové zapůjčený Michal Procházka, dále se trefili Radek Velinský, Daniel Voženílek v přesilovce pět na tři a Matěj Bažant.

DHL extraliga juniorů, 1. kolo, pondělí 18.8.2014, Zimní stadion Eden

Slavia Praha

1:4
0:2, 0:2, 1:0
Branky a nahrávky: 52:03 Havelka (Fortelka) – 0:37 M. Procházka (Krajňák, Kusý), 10:58 Velinský (Bohuněk), 21:37 Voženílek (Ščotka, M. Procházka), 37:39 Bažant (Panna). Rozhodčí: Fraňo – Bláha, Špůr. Vyloučení: 8:4, navíc Kasala a Drahorád (oba Slavia Praha) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. Diváci: 103. Střely na branku: 29:25. Průběh utkání: 0:4, 1:4.
Slavia Praha: Frodl – Drahorád, Havelka, Junek, Kottek, Novák, Saňa, Straka – Andres, Červený, Fortelka, Furch, Honetschläger, Ječný, Josefus, Kasala, Kellerstein, Navrátil, Tejral, Török, D. Vyskočil.
Dynamo Pardubice: Vejmelka – Adam, Bažant, Franc, Nedbal, Petira, J. Procházka, Ščotka, Vácha – Bohuněk, Chvojka, Krajňák, Kusý, Kysela, Musil, Panna, Patzelt, Pipek, M. Procházka, Velinský, Voženílek.

Úvod utkání vyšel lépe Východočechům, kteří šli do vedení již po sedmatřiceti vteřinách. Domácí obrana totiž zaspala, v prostoru mezi kruhy se zjevil volný Michal Procházka, jenž překonal Frodla dobře provedeným bekhendovým blafákem – 0:1.

Slávisté následně přidali na důrazu a k vidění byla vyrovnaná hra. Pardubičtí však hráli mnohem jednodušeji a v jedenácté minutě se dočkali druhé branky. Bohuněk poslal kotouč zpoza klece do brankoviště, odkud ho nadvakrát doklepl pod Frodlovy betony Radek Velinský – 0:2.

Také v prvních minutách druhé části měli více ze hry hosté. Na vině to měla zejména jejich dvojnásobná početní převaha, kterou Pardubičtí využili po dorážce Daniela Voženílka – 0:3.

Ve zbytku druhé třetiny Pražané přidali. Neujal se ovšem žádný ze závarů před Vejmelkou a nepodařilo se jim využít ani jednu z nabídnutých přesilových her. Udeřili tedy opět hosté. Dvě minuty před koncem druhé dvacetiminutovky nahození od modré šikovně tečoval Matěj Bažant a Dominik Frodl si na puk vyrážečkou sice sáhl, jeho trajektorii ale nezměnil dostatečně – 0:4.

V závěrečném dějství se utkání hlavně dohrávalo. Slávisty brzdila zejména zbytečná vyloučení, přece jen ale domácí dokázali Vejmelku o čisté konto připravit. Postaral se o to Lukáš Havelka, jenž od modré propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:4.

Pardubice tak vstoupily do nové juniorské sezony tříbodovou výhrou na ledě Slavie Praha, v úterý se pokusí získat skalp jejího rivala.