22.8.2014
Marek Votke

Junioři slaví druhou výhru, zdolali Liberec

PARDUBICE — První domácí zápas v extraligové sezoně junioři HC ČSOB Pojišťovna Pardubice zvládli, dokázali vyhrát nad silným Libercem 2:1 po samostatných nájezdech. Východočechy poslal do vedení Jan Ščotka, po libereckém vyrovnání rozhodl duel samostatným nájezdem Martin Krajňák. Stínem utkání je zranění pardubického beka Matěje Bažanta, který zápas po zásahu do oblasti hlavy a krku nedohrál.

DHL extraliga juniorů, 3. kolo, pátek 22.8.2014, ČEZ Arena Pardubice

Bílí Tygři Liberec

2:1sn
1:0, 0:0, 0:1 – 0:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 6:23 Ščotka (Kusý), rozhodující samostatný nájezd Krajňák – 42:24 Jedlička (Suska). Rozhodčí: Úlehla – Kis, Lučan. Vyloučení: 6:4, navíc Beránek (Liberec) trest ve hře. Využití: 1:0. Diváci: 57. Střely na branku: 33:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Dynamo Pardubice: Vejmelka – Adam, Bažant, Franc, Nedbal, Petira, J. Procházka, Ščotka Vácha – Barkóci, Bohuněk, Hlaváček, Chvojka, Krajňák, Kusý, Kysela, Panna, Pipek, M. Procházka, Velinský, Voženílek.
Bílí Tygři Liberec: Stezka – Arlt, Beránek, Klinger, Mrázek, Pálek, Tržický, Zedek – Babec, Havlas, Heřmánek, Hrníčko, Jedlička, Kalfiřt, Kratochvíl, Král, Ordoš, Solenský, Suska, Vondráček.

Do prvního domácího zápasu v sezoně vstoupili lépe pardubičtí hráči, když zhruba po dvou minutách hry Michal Petira vystihl hostující rozehrávku a řítil se na Stezku, ale blafákem do bekhendu na něj nevyzrál. Posléze se sám před Stezkou objevil i další hráč z pardubické družiny Daniel Voženílek, ale taktéž nebyl úspěšný.

Z další šance už ale Pardubice úspěšně vyšly. Jan Ščotka při přesilovce dostal přesnou přihrávku od Denise Kusého a přesným příklepem nedal libereckému brankáři šanci – 1:0.

Do konce třetiny se ještě na obou stranách objevilo několik zajímavých šancí, ale oba brankáři si byli jistí a žádnou další změnu skóre nedovolili.

Ve druhé části hry tempo poněkud opadlo, ale přesto nebyla o zajímavé momenty nouze. Pardubičtí hráči se v devětadvacáté minutě radovali ze druhé branky, ale branka nebyla uznána, protože kotouč brankovou čáru přešel až po odpískání.

Hru potom rozkouskovala řada vyloučení a i když si týmy vytvářely příležitosti, branka už v prostřední části nepadla.

Začátek třetí třetiny musel diváky hodně bavit. Ve třetí minutě se pardubický Martin Krajňák řítil sám na brankáře, ale trefil ho pouze do výstroje.

Hned z další akce, tentokrát na straně Liberce, už ale gól padl. Podobně jako Krajňák se sám před Vejmelkou ocitl Jakub Jedlička a blafákem do bekhendu mu nedal šanci – 1:1.

V závěru periody Michal Beránek nešetrně srazil na mantinel Matěje Bažanta a vyfasoval pět minut plus do konce utkání. Během nabídnuté výhody Pardubice svému soupeři hodně zatápěly, ale gól nepadl a zápas došel až do prodloužení.

Ani v něm ale gól nepadl a na řadu tak přišly samostatné nájezdy. V nich úřadovali pouze domácí hráči. Nejprve se prosadil Martin Krajňák a po něm s odrazem o tyč Stezku překonal Radovan Chvojka. Dva body tak zůstaly v Pardubicích.