11.10.2014

Junioři si vyšlápli na vedoucí Spartu, porazili ji 4:0!

PARDUBICE — Co se nepovedlo v pátek A týmu, tak ještě lépe se zadařilo juniorům. Mladí Východočeši vyhráli nad letos takřka suverénní Spartou Praha 4:0. Cestu ke třem bodům dláždil kolektivní taktický výkon v čele s bezchybným Karlem Vejmelkou v bráně. O branky domácích se podělili Michal Procházka, Tomáš Pipek, Matěj Bažant a Radovan Chvojka.

DHL extraliga juniorů, 17. kolo, sobota 11.10.2014, ČEZ Arena Pardubice

Sparta Praha

4:0
1:0, 2:0, 1:0
Branky a nahrávky: 10:22 Procházka (Petira, Chvojka), 23:22 Pipek (Procházka), 33:26 Bažant (Pipek), 44:14 Chvojka (Procházka). Rozhodčí: Veinfurter – Čížek, Huryta. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. Diváci: 100. Střely na branku: 42:37. Průběh utkání: 4:0.
Dynamo Pardubice: Vejmelka – Adam, Bažant, Nedbal, Petira, Vácha, Vála – Chvojka, Krajňák, Kusý, Kysela, Pipek, Procházka, Sladkovský, Velinský, Zadina.
Sparta Praha: Langer – Kadeřávek, Kalina, Knobloch, Kolář, Slavíček, Vacek, Vokurka – Augustin, Brejcha, Györi, Havel, Jandus, Klindera, Krudenc, Litera, Lojka, Polesný, Pulkrab, Svoboda.

Od prvních minut jsme dnes byli svědky skvělého hokeje na obou stranách. První šanci zápasu si připravil Tomáš Pipek, když přijal pas od Petiry, ale trefil pouze Langera. Na druhé straně zase Havel neproměnil zcela sám před Vejmelkou.

Východočeši stále více zvyšovali tempo hry a v polovině první třetiny se dostali do vedení. V jedenácté minutě na modré čáře napřáhl Michal Petira a jeho střela se od zadního mantinelu odrazila přímo na hůl jmenovce Procházky, který neměl problém – 1:0.

Do konce první třetiny tak Pardubice hájily těsný náskok a na začátku druhé dvacetiminutovky jej navýšily na dvoubrankový. Tomáš Pipek před Langerem obratně tečoval Kyselovu střelu a i přes protesty sparťanů z důvodu údajné vysoké holi mohl oslavovat – 2:0.

Za dalších pár minut měl obrovskou šanci Filip Zadina, když se řítil sám na sparťanského brankáře. Pardubický mladíček ovšem neproměnil, aby mohl o tři minuty později skórovat Matěj Bažant, jenž ve skrumáži před hostující brankou procedil kotouč za dezorientovaného Langera – 3:0.

Do poslední třetiny vstoupili aktivněji junioři Sparty, když hned několikrát zatopili bezchybnému Vejmelkovi, ale byli to opět domácí, kdo se radoval. Michal Procházka neuvěřitelným způsobem vymíchal celou hostující obranu včetně brankáře a předložil volnému Radovanu Chvojkovi před prázdnou branku – 4:0.

Do konce zápasu si ještě oba týmy připravily několik šancí, ale žádná se už neujala a na konci zápasu se tak Pardubice mohly radovat z vítězství s čistým štítem.