Junioři se za stavu 1:5 nevzdali, bitvu s lídrem z Vítkovic k bodu nedotáhli

5.3.2013 | (HoH)

PARDUBICE — Už se zdálo, že Vítkovice si nenechají vzít pohodovou výhru v pardubické ČEZ Areně, v závěru se však řádně strachovali o tři body. Pardubičtí mladíci se totiž nevzdali a za stavu 1:5 třemi brankami snížili na rozdíl jediné. Alespoň bod přes obrovskou snahu v závěru nezískali.

40. kolo, úterý 5.3.2013 od 14:00 hodin, ČEZ Arena Pardubice
Pardubice

Vítkovice

Třetiny: 0:1, 2:4, 2:0.
Branky a nahrávky: 29:35 Poulíček, 34:04 Vachutka (Veselý), 43:38 Havlík (Půhoný), 44:33 Březina – 9:25 Hawlík (Slováček), 25:53 Němec (Richter, Bail), 27:25 Řehák (Tomi), 29:50 Řehák (Holý, Slováček), 32:13 Tomi (Řehák, Slováček). Rozhodčí: Homola – Blümel, Kis. Vyloučení: 3:6, navíc Chmelař – Klok oba 5 minut a osobní trest do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 60. Střely na branku: 44:38. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5, 4:5.
Pardubice: Bernart – Havlík, Lenoch, Petira, Robertson, Škvor, Vácha – Březina, Havel, Chmelař, Poulíček, Půhoný, Řezníček, Schneider, Vachutka, Veselý, Zdráhal.
Vítkovice: Kubáň – Bail, Cabák, Černín, Deutsch, Hawlík, Jonáš, Klok, Štencel – Blahuta, Česlík, Holý, Hudeček, Kilnar, Král, Němec, Pasker, Richter, Řehák, Slováček, Tomi.

Vítkovičtí hokejisté ukázali pořádný nástup do zápasu. V jeho první třetině byli jasně lepší a vypracovali si poté ve druhé až čtyřbrankový náskok. Jenže mladí Východočeši se nevzdali a dovedli zápas do dramatické koncovky. Ta jim ale nevyšla.

Ostravany poslala do vedení v 10. minutě Adam Hawlík, který se prosadil po Slováčkově pasu. O tři minuty později mohl srovnat David Březina, ale trefil pouze tyč vítkovické branky.

V prostředním dějství se Vítkovicím povedlo postupně utéci až do čtyřbrankového náskoku. Ve 26. minutě vstřelil branku na 0:2 Jan Němec, o chvíli později Adam Řehák blafákem do bekhendu zvýšil na 3:0, když proměnil brejk dvou na jednoho.

Pardubice se začaly osmělovat, kapitán Ladislav Havlík nejprve trefil tyčku a poté se prosadil Patrik Poulíček přesnou střelou z mezikruží, kam si aktivně najel – 1:3.

Jenže Vítkovice se opět dvakrát v řadě prosadily. Nejprve Adam Řehák proměnil svižný brejk a poté Vojtěch Tomi využil přesilovku hostí – 1:5.

Domácí hokejisté se i za tohoto nevzdali! Daniel Vachutka po nádherném sólu, které zakončil parádním objetím brankáře, vykřesal naději – 2:5.

Ve 44. minutě se přesnou střelou z kruhu prosadil Ladislav Havlík, o necelou minutu později vystihl David Březina nahozený puk, obral soupeřova brankáře a snížil na 4:5.

V závěru utkání se Východočeši snažili vyrovnat stav, k tomu jim ale nepomohla ani minutová hra bez brankáře.