30.9.2014
Ondřej Mládek, Jan Hrabal

Bez gólu se nevyhrává, starší dorostenci v derby nestačili

PARDUBICE — Jediný gól rozhodl derby starších dorostenců, vstřelili ho mladíci z Hradce Králové ve svém oslabení, Pardubice tak prohrály ve velké hale ČEZ Areny 0:1. Domácí se tlačili dopředu, nepomohla jim ale k alespoň vyrovnání závěrečná power play.

RAKO extraliga staršího dorostu, 4. kolo, úterý 30.9.2014, ČEZ Arena Pardubice

Mountfield HK

0:1
0:0, 0:1, 0:0
Branka a nahrávka: 32:26 Chalupa (Lier). Rozhodčí: Barek – Kis, Potůček. Vyloučení: 5:6. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 48. Střely na branku: 28:29. Průběh utkání: 0:1.
Dynamo Pardubice: Červený – Boček, Franc, Horyna, Mikulčák, Rudy, Vála – Bureš, Dušek, Hoskovec, Jajcay, Krejčík, Kusý, Machala, Martinec, Rohlík, Roubal, Voženílek, Zadina.
Mountfield HK: Groh – Havránek, Hronek, Hroudný, Lier, Veselý – Hejna, Hidveghy, Hnik, Hofman, Chalupa, Kynčl, Malík, Matějček, Matouš, Moník, Pavlík, Šmída, Zahradník.

Od začátku to byli především domácí, kdo diktoval svižné tempo hry a první velká šance na sebe nenechala dlouho čekat. Hned ve 3. minutě se efektní stahovačkou uvolnil Ondřej Machala, ale tváří v tvář Grohovi trefil jen jeho vyrážečku. V další šanci se ihned po vyhraném buly ocitl David Voženílek, jeho střelu bez přípravy však zastavila tyč hostující svatyně. A když ani Hradec Králové nevyužil zaváhání domácí obrany v podobě zahozené šance z hole Štěpána Matějčka, odcházelo se do kabin za bezbrankového stavu.

Domácí vstoupili do prostředního dějství snad ještě aktivněji než do toho předchozího, ale kromě územní převahy si žádnou vážnější šanci nevypracovali. V polovině druhé třetiny dostali možnost hrát padesát vteřin dlouhou přesilovou hru pět na tři, jenže s ní naložili prachbídně. Nejdřív ujížděli tři Královští lvi na jediného domácího obránce, ale možnost prováhali. Tohle varování, ale domácím borcům asi nestačilo, a tak přišel trest. Ve 33. minutě dorazil střelu Daniela Liera do domácí branky David Chalupa a hosté se ujali vedení – 0:1.

Smůla pardubické mužstvo neopouštěla. Pouhých osm vteřin před koncem druhé sirény se dostal do šance Denis Kusý, ale z blízka po rychlém vpádu do pásma trefil jen bližší tyč Grohovy svatyně.

Ve třetí třetině se oba celky prezentovaly velice opatrnou hrou, ani jeden tým se nedostával do vyložených šancí a všichni se soustředili především na obranu. Skóre se neměnilo ani při závěrečné power play domácích, když se v poslední minutě zkoušel prosadit od mantinelu mladší dorostenec Filip Zadina. Utkání s fotbalovým výsledkem tedy vyhráli hosté z Hradce Králové a odvezli si všechny tři body do tabulky.