6.9.2014
Tomáš Lysý, Jan Hrabal

Aktivním juniorům zápas utíkal, nakonec vezou z Jihlavy cenný bod

JIHLAVA — Se čtyřmi body se z tripu vrací junioři HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Sobotní utkání v Jihlavě se nevyvíjelo dle jejich představ, ale tým opět ukázal charakter, když dokázal v závěru třetí třetiny srovnat z 1:3 na 3:3, trefili se Daniel Voženílek, Jan Ščotka a Martin Krajňák. Jako v Českých Budějovicích ale duel neotočil a prohrál jej po samostatných nájezdech. Pardubičtí mladíci nesehráli herně špatný zápas, soupeře přestříleli 39:17, ale převahu nevyužili k výraznějšímu zisku.

DHL extraliga juniorů, 6. kolo, sobota 6.9.2014, Horácký zimní stadion

Dukla Jihlava

4:3sn
1:0, 1:1, 1:2 – 0:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 13:22 Jícha, 23:53 Anděl (Jícha), 50:45 Jícha (Tobola), rozhodující samostatný nájezd Beran – 27:47 Voženílek (Panna, Nedbal), 55:40 Ščotka (Veselý), 56:57 Krajňák (Voženílek, Ščotka). Rozhodčí: Veinfurter – Barvíř, Lučan. Vyloučení: 4:1. Bez využití. Diváci: 93. Střely na branku: 17:39. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 4:3.
Dukla Jihlava: Vacek – Dundáček, Hohl, Leština, Mandát, Port, Půža, Tobola – Anděl, Beran, Dufek, Dupljaku, Dvořák, Hubert, Jícha, Mahút, Mäki, Nováček, Sladký, Střecha.
Dynamo Pardubice: Vejmelka – Adam, Franc, Nedbal, J. Procházka, Ščotka, Vácha, Vála – Bohuněk, Hlaváček, Krajňák, Kysela, Panna, Pipek, M. Procházka, Velinský, Veselý, Voženílek, Vyskočil.

Hned v úvodu zápasu měla Dukla slibnou příležitost, když po Dupljakově zavezení puku vystřelil zblízka Filip Nováček a Vejmelka se prezentoval dobrým zákrokem. Na druhé straně předvedl Vacek výborný rozklek ve stylu Dominika Haška, čímž zlikvidoval šanci Panny. Na začátku deváté minuty se Veselý znenadání dostal mezi kruhy k puku, branku však netrefil.

První přesilovou hru si vyzkoušely Pardubice, a i když první minutu uzavřely Duklu před její brankou, tak Nedbal nejprve z levého kruhu minul branku a poté mu při pokusu o střelu z první přeskočil puk hokejku. V polovině čtrnácté minuty padl první gól zápasu. Půžovo nahození si obrana hostí pohlídala. Krátce poté ale hosté chybovali, puk se dostal před branku k Lukáši Jíchovi, který se štěstím poslal svůj tým do vedení – 1:0.

Početní výhodu si zahráli také domácí a ke druhému gólu neměli daleko. Jíchovo nahození se odrazilo před branku, kde obrana Pojišťovny puk se štěstím odvrátila. V další šanci zasáhl Vejmelka na poslední chvíli pravým betonem proti střele Dundáčka od modré betonem.

Druhá třetina začala pro hosty dohrávanou přesilovkou z konce úvodní části, ale až na šanci Velinského z otočky neměl Vacek příliš práce. Na konci třiadvacáté minuty našel Jícha mezi kruhy Lukáše Anděla, jenž s pomocí pravé tyče prostřelil pěknou ranou gólmana soupeře – 2:0.

Radost z dvougólového vedení trvala Dukle pět minut. Puk po Pannově tečované střele projel vedle levé tyče Vacka. O chvilku později už mohly Pardubice zvednout ruce nad hlavu, když Daniel Voženílek uplatnil důraz před brankou domácích – 2:1.

V polovině zápasu pronikl po pravé straně Hlaváček, jehož tvrdá střela našla hruď muže v masce Dukly. Prosadit se mohl také Pipek, který sám před Vackem zamířil bekhendem mimo. Na konci třetiny zahrozila také Dukla. Sladký projel obranou hostů jako nůž máslem a vystřelil. Jeho ránu vyrazil Vejmelka a pak jen sledoval, jak tvrdá rána Dundáčka prolétla vedle jeho levé tyče.

Na začátku závěrečné dvacetiminutovky projel Veselý obranou domácích jako nůž máslem, Vacek jej ale vychytal. Dukla poté přestála bez úhony dvě oslabení, i když zejména v druhé přesilovce měly Pardubice zásluhou Ščotky několik nebezpečných střeleckých pokusů. Minutu a půl po vypršení trestu Dufka se domácí dostali opět do dvougólového vedení. Na pokus Lukáše Jíchy z vrcholu pravého kruhu Vejmelka nestačil a puk mu zapadl do sítě – 3:1.

Následně nebyla uznána branka Voženílka, dosažená vysokou holí, ale Jihlava šla hned poté znovu do oslabení a Ščotka znovu zasypal Vacka několika střelami. I v tomto oslabení červenožlutí neinkasovali. Platné jim to však příliš nebylo, protože ve hře v plném počtu hráčů hosté během sedmasedmdesáti vteřin vyrovnali. Jan Ščotka se po několika neúspěšných pokusech nakonec prosadil – 3:2, a měl prsty i ve vyrovnání, když se po jeho střele od modré vytvořil před Vackem závar, po kterém dopravil puk do branky Martin Krajňák – 3:3.

Přišlo tak na řadu pětiminutové prodloužení, ve kterém se nerozhodlo. Bod navíc tak určily samostatné nájezdy. Hned v první sérii se prosadil Lukáš Jícha a Martin Krajňák. Rozhodnutí měl na holi ve třetí sérii Voženílek, ale Vacka nepřekonal. Po změně pořadí svůj druhý gól v nájezdech nepřidal Krajňák, naopak Simon Beran se trefil nad lapačku Vejmelky a rozhodl o dvou bodech pro Duklu.