3.1.2019

Dynamu se hrubě nepodařil zápas v Plzni

PLZEŇ — Prohru 1:11 na ledě silné Plzně si v utkání 32. extraligového kola připsali hokejisté Pardubic, jediný gól Východočechů vsítil ve třetí třetině Jan Mandát.

Tipsport extraliga, 32. kolo, pátek 4.1.2019, Home Monitoring Aréna

Branky a nahrávky: 1:12 Kovář (Gulaš, Kaňák; 5/4), 5:57 Kovář (Gulaš, Pulpán; 5/5), 27:43 Allen (Gulaš, Indrák; 5/4), 29:33 D. Kindl (Preisinger, Vráblík; 5/5), 38:40 D. Kindl (Čerešňák, Němec; 5/4), 39:23 Eberle (Straka, Pulpán; 5/5), 40:15 Gulaš (P. Straka, Pulpán; 5/5), 51:05 Čerešňák (Kracík, Němec; 5/5), 54:58 Kantner (Kindl; 5/5), 57:07 Kratěna (Čerešňák; 5/4), 57:57 Preisinger (Kantner; 5/5) – 42:49 Mandát (Budík, Perret; 5/5). Rozhodčí: Pešina, Svoboda – Brejcha, Zíka. Vyloučení: 3:6 (0:3, 1:2, 2:1). Využití: 4:0. Diváci: 6482. Střely na branku: 43:23 (16:4, 17:12, 10:7). Srážky: 10:9. Vhazování: 31:25. Blokované střely: 7:13. Průběh utkání: 7:0, 7:1, 11:1. Nejlepší hráči: Milan Gulaš – Jan Mandát.
Plzeň: Frodl – Čerešňák, Pulpán, N. Jones, Allen, Kaňák, Vráblík – Gulaš, Kovář, Indrák – Kratěna, Kracík, Němec – Eberle, Kodýtek, P. Straka – D. Kindl, Preisinger, Kantner.
Dynamo Pardubice: Kacetl (29:33 Hamerlík) – Holland, Mikuš, Trončinský, Děrvuk, Eklund, Budík – Hovorka, Ihnačák, Skokan – Horký, Marosz, Voženílek – P. Sýkora, Bubela, Dušek – Mandát, Poulíček, Perret.

Modrobílí vlétli do nového kalendářního roku jako velká voda. Po osmi vteřinách hry vybojovali početní výhodu, po minutě již vedli. Velký tlak proměnil po střílené přihrávce Gulaše z levé strany na brankovišti tečí Jan Kovář – 1:0. Stejný hráč se před Kacetlem zjevil i po chvilce, lapačka byla tentokrát lepší střelce. Plzeňská třiačtyřicítka byla ovšem k nezastavení. Znovu jej do dobré pozice vyslal parťák Gulaš od vlastní střídačky a síť rozvlnila hbitá střela zápěstím pod břevno – 2:0. Pak o sobě dalo vědět také Dynamo. Trončinský zachytil domácí rozehrávku, popojel směr brána a Frodl musel tasit parádní zákrok ramenem. A činil se i po chvilce, když v přečíslení předložil Horký na Voženílka. Před první sirénou dostal namazáno na pravý kruh zase Kodýtek, rána z první ale na Kacetla neplatila.

Prostřední část načal kdo jiný než Kovář po přihrávce koho jiného než Gulaše, Kacetl se ovšem na zakončení z osy hřiště stihl přemístit. Jedovatě poté z první z levého kruhu pálil Eberle, těsně minul vzdálenější růžek. Následně se Pardubicím stala osudná přesilová hra Západočechů. Nejprve ještě Němec neuspěl z první z mezikruží, poté ale již vše, co mu stálo v cestě, od modré propálil Conor Allen – 3:0. Po necelých dvou minutách již došlo ke střídání v brance Dynama. Denis Kindl obdržel touš na brankoviště a poslal Kacetla na střídačku – 4:0. Novic Hamerlík hned čelil úniku Gulaše, jehož zakončení bekhendem v tísni skončilo na betonu. Tvrdě pálil z přečíslení také Kracík, i nyní se novic mezi třemi tyčemi vyznamenal. Podobně si vedl Frodl, když jedovatě přes obránce pálil z pravého kruhu Poulíček, po chvilce z mezikruží také Skokan. Udeřilo ovšem na druhé straně a znovu v přesilové hře. Znovu Denis Kindl vypálil z první tvrdě z levého kruhu a trefil přesně do protipohybu ke vzdálenější tyči – 5:0. Těsně před druhou přestávkou navíc Straka dojel dlouhé nahození, hned servíroval před branku a zde zakončil k tyči Jan Eberle – 6:0.

Patnáct vteřin třetí části stačilo Plzni na sedmý gól. Milan Gulaš mezi kruhy našel černý nesmysl a zamířil přesné do pravé šibenice – 7:0. Po chvilce se radovali i hosté. Rozhodčí po konzultaci s videm dokonce musel vrátit čas o dvě minuty zpět, protože až brankový sudí posvětil trefu Jana Mandáta – 7:1. Další střelecký zápis měl na holi Němec, jehož zpoza brány u pravé tyče našel Kracík, Hamerlík si prostor u brankové konstrukce pohlídal. Vyhlášený asistent ze stejné pozice po chvilce oslovil Petera Čerešňáka, jenž zamířil chirurgicky přesně do pravé šibenice – 8:1. Devátou trefu trefil pro domácí z ostrého úhlu Matyáš Kantner a fanoušci si rychle vzpomněli na nastřílenou desítku z loňského roku. Tu rychle naplnil v další početní výhodě z pravého kruhu z první Ondřej Kratěna – 10:1. Jenže modrobílí svůj výkon ještě vylepšili: přečíslení čtyř na jednoho totiž zakončil Miroslav Preisinger a Dynamo tak prohrálo vysoko o deset gólů.

Ohlasy po utkání

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): „Hodnotí se mi to dnes dobře. Úvod zápasu byl rozhodující pro celé utkání a my jsme ho po dlouhé době zvládli. První gól dá zápasu ráz a rychle jsme získali dvougólové vedení. I druhá třetina nám přes chvilkový výpadek vyšla a rozhodli třetí a čtvrtý gól. Pak už utkání bylo rozhodnuté. Doufám, že naší hru vysoká výhra pozitivně ovlivní. Musíme tu euforii hráčů před dalším zápasem ve Zlíně ale ukrotit. Měli jsme v první polovině soutěže problémy se střílením branek, tak jsme to teď snad zlomili. Pomohli jsme si čtyřmi góly v přesilovce. V těch se nám v sezoně moc nedařilo a pomohl nám až příchod Honzy Kováře. Byl to pro nás dar. Jeden takový hráč udělá hodně.“

Ladislav Lubina (HC Dynamo Pardubice): „Do Plzně jsme jeli s tím, že víme, co nás čeká. Bohužel jsme katastrofálně začali, úplně jinak, než jsme chtěli. Vyhrajeme úvodní vhazování a po pár vteřinách jsme přesto vyloučení. To je opravdu katastrofa a hned inkasujeme z první přesilovky soupeře. Přitom jsme na ně byli připraveni a góly padaly přesně podle šablony. Jak jsme začali, tak jsme i pokračovali. Pak se nám to sesypalo jako kupička z karet a proti rozjetému soupeři jsme se těžko prosazovali. Plzeň nás předčila především v agresivitě bruslení a agresivitě před oběma brankami. Jako hráč jsem se do Plzně vždy těšil. Je tu dobrá atmosféra. Nepamatuji si, že bychom tady někdy dostali takový příděl.“

6. kolo, 30. 9. 2018
PLZ - PCE