23.9.2014
David Záruba

Pardubice podlehly v Lize mistrů doma Bolzanu 1:3

PARDUBICE — Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice neuspěli ve svém závěrečném domácím utkání Ligy mistrů, Bolzanu podlehli 1:3. Jediný gól vstřelil na začátku druhé třetiny Lukáš Nahodil.

Liga mistrů, 5. kolo, úterý 23.9.2014, ČEZ Arena Pardubice

Bolzano

1:3
0:1, 1:1, 0:1
Branky a nahrávky: 24:25 Nahodil (Benák; 5/4) – 0:32 Nesbitt (Cullen; 5/5), 35:01 Insam (Nesbitt, Schofield; 5/5), 58:46 Insam (Lee, Cullen; 6/5). Rozhodčí: Romasko (Rusko), Hradil – Lhotský, Svoboda (všichni ČR). Vyloučení: 6:3 (1:1, 3:2, 2:0). Využití: 1:0. Diváci: 865. Střely na branku: 29:23. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3. Nejlepší hráči: Jaroslav Hübl – Tomáš Halász.
Dynamo Pardubice: Halász – Korím, Čáslava, Benák, Ščotka, Gregorc, Kočí, Škvor, Havlík – Moučka, Zohorna, Semorád – Radil, Nahodil, Tybor – Kolář, Špaček, Poulíček – Voženílek, Kaut, Cetkovský. Trenéři: Zdeněk Venera a Miloš Říha.
Bolzano: Hübl – Egger, Oberdorfer, Lee, Insam, Miglioranzi, Crowley – Pance, Bernard, Gander – Schofield, Cullen, Nesbitt – Zisser, Zanette, Sisca – Frank. Trenér: Mario Simioni.

Naději na postup do osmifinále Ligy mistrů už sice pardubičtí hokejisté neměli, proti Bolzanu ale bojovali o první vítězství v evropské soutěži. Trenéři Venera s Říhou vyslali na led kombinovanou sestavu, kromě zdravotně indisponovaných scházeli Sýkora a Píša.

Aktuální mistr EBEL ligy začal zápas skvěle a už po půl minutě se radoval. Cullenovi rána nevyšla, ale stihl ještě posunout kotouč na Dereka Nesbitta, který byl na zadní tyči pohotový – 0:1.

Pardubice se snažily okamžitě odpovědět, ale narážely na pevnou obranu italského celku. Ta povolila až ve 25. minutě při přesilové hře. Po přesné kombinaci vypálil Benák, načež se kotouč odrazil k Lukáši Nahodilovi a ten bleskově dorážel – 1:1.

Ve druhé části přibylo nedovolených zákroků a z toho plynoucích přesilovek. V nich však ani jeden ze soupeřů nedokázal vymyslet nic kloudného. Halásze vystrašil až při hře pět na pět aktivní Nesbitt, jenž pláchl obraně, ale s gólmanem domácích si neporadil. O něco lépe se vedlo Marco Insamovi, který si najel z křídla a zavěsil přesně pod horní tyč – 1:2.

Pardubice se snažily ve třetí třetině dostat soupeře pod tlak, avšak dlouho se jim to nedařilo. Až závěrečná pětiminutovka se odehrávala výhradně před Hüblovou brankou. To už ale italský tým cítil šanci na druhou výhru v soutěži a obětavým výkonem držel těsné vedení. Domácí ještě zkusili hru bez brankáře, ovšem bez úspěchu. Výhru Bolzana pečetil do prázdné branky znovu Marco Insam – 1:3.