7.9.2012

Starším dorostencům premiéra nevyšla, doma podlehli Písku

PARDUBICE — Svůj první mistrovský zápas v nové sezoně mají za sebou i starší dorostenci HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Mladí Východočeši však neuspěli, doma prohráli s Pískem 3:5.

Extraliga staršího dorostu, 1. kolo, pátek 7.9.2012, ČEZ Arena Pardubice

Písek

3:5
1:3, 2:0, 0:2
Branky a nahrávky: 9:25 Chvojka (Hlaváček, Kuťák), 28:22 Kysela (Chvojka), 38:35 Špaček (Panna) – 10:10 Točík (Šuhaj), 13:35 Volf (Hanus), 15:27 Šuhaj (Schwamberger, Točík), 41:05 Dudák (Volf, Schwamberger), 59:27 Hanus. Rozhodčí: Úlehla – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 100. Střely na branku: 21:40. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:5.
Dynamo Pardubice: Stibůrek – Kalous, Procházka, Budík, Faltýnek, O. Petric, Divecký, Kracík – Hlaváček, Chvojka, Bohuněk – Panna, Špaček, Barkóci – Polák, Kuťák, Kysela – Havrda, Vyskočil, Drobný – Velinský.
Písek: Mazuch – Schwamberger, Vlk, Dudák, Volf, Hájek, Rod, Březina, Hřebíček, Červinský, Duchoň, Horaždovský, Sýbek, Šuhaj, Volf, Koutenský, Marcilis, Točík, Hanus.

První možnost ke skórování měl hostující Písek, ten však Chvojkovo podražení zkraje zápasu nepotrestal. Pardubický útočník pak o chvíli později napravil svůj přečin prvním gólem. Pardubickou kombinaci po Volfově trestu za podražení dokonal právě útočník se sedmičkou na zádech – 1:0.

To bylo ze strany pardubických mladíků v první třetině vše. Po necelé minuty srovnal Písek brankový krok zásluhou Dominika Točíka – 1:1. Následnou přesilovku Drobného podražení ztrestal Lukáš Volf – 1:2.

Povedenou pasáž Jihočechů zakončila branka Jakuba Šuhaje. Písečtí hokejisté během čtyř minut naprosto otočili vývoj utkání – vedli 1:3. Další možnost ke skórování měli hosté v závěru úvodního dějství, kdy v přesilovce zatlačili Pardubické, ale Jiří Kysela nakonec vydržel celé dvě minuty na trestné lavici.

Zatímco v prvním dějství byl Písek aktivnější a po zásluze získal dvoubrankové vedení, v další dvacetiminutovce se hra otočila. Pardubice přitopily pod kotlem a soupeře přehrávaly. Přesto málem inkasovaly, když samostatný únik Daniela Schwambergera musel řešit Jaroslav Faltýnek vpádem pod nohy. V oslabení ale Pardubice snížily. Po Chvojkově přihrávce se do gólového zakončení dostal Martin Hlaváček – 2:3.

Písek se stáhl do defenzívy a čekal na chybu soupeře. Ta přišla v čase 34:00, Lukáš Volf ujel sám na brankáře Stibůrka, ten jej ale vychytal. A tak udeřilo na opačné straně. Po bravurně provedené akci dvou na jednoho se po Pannově pasu prosadil Michael Špaček – 3:3.

Vyrovnaný stav netrval dlouho, prakticky ihned na začátku třetí části hry vrátil Písku vedení Petr Dudák – 3:4. O chvíli později měl na holi navýšení stavu Daniel Schwamberger, tomu ale sjel kotouč z hole.

Pardubičtí mladíci se snažili vyrovnat, hosté naopak unikali do nebezpečných brejků. V čase 58:36 po buly v útočném pásmu začali hrát Pardubičtí bez brankáře, power play se jim ale nepovedla, půl minuty před koncem třetí části hry rozhodl Vladimír Hanus o vítězství Písku střelou do prázdné brány – 3:5.