13.10.2012
Jan Hrabal

Starší dorostenci v derby nestačili, Hradec Králové vyhrál 4:3

PARDUBICE — Druhé východočeské derby starších dorostenců skončilo vítězstvím Hradce Králové 4:3. Pardubice se sice ujaly v zápase vedení, pak ale pouze nakonec neúspěšně dotahovali náskok rivala.

Extraliga staršího dorostu, 12. kolo, sobota 13.10.2012, ČEZ Arena Pardubice

Dynamo Pardubice

Mountfield HK

3:4
1:1, 1:1, 1:2
Branky a nahrávky: 7:24 Chvojka (Kuťák), 31:21 Velínský (Panna), 48:22 Petric (Špaček) – 9:16 Šeda (Voženílek), 28:30 Pilař (Jebavý), 40:31 Šeps (Jebavý, Matějček), 44:50 Jebavý. Rozhodčí: T. Veselý – Buček, Huryta. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. Diváci: 120. Střely na branku: 33:31. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4.
Dynamo Pardubice: Stibůrek – Budík, Divecký, Faltýnek, Kracík, O. Petric, Procházka – Havrda, Hlaváček, Chvojka, Kuťák, Kysela, Panna, Polák, Špaček, Velínský.
Mountfield HK: Müller – Bezděk, Havránek, Matějček, Novotný, Skála, Souček, Voříšek – Drašnar, Jebavý, Matouš, Musil, Pilař, Šeda, Šeps, Tvrdík, Voženílek, Wolf.

Komentář

Start do derby se lépe povedl pardubickým mladíkům. Ti nejprve ubránili královéhradeckou přesilovku po svém špatném střídání, aby vzápětí vstřelili první gól utkání. Filip Kuťák našel před brankou najetého Radovana Chvojku a pardubický kapitán neměl těžkou pozici ke skórování – 1:0.

Odpověď Královských lvů na sebe nenechala dlouho čekat. Daniel Voženílek projel s pukem do pásma, po jeho střele se kotouč dostal k Vlastimilu Šedovi a ten v pohodě do poloodkryté klece ze strany srovnal na 1:1.

V závěru prvního dějství měly oba celky výhodu přesilové hry, ale ani jednu nevyužili. Ke změně skóre nepomohla ani hra čtyři na čtyři, při které se oba celky dostaly do zajímavých příležitostí.

Začátek druhé části se nesl ve znamení dlouhé přesilovky pět na tři, hosté ji však nevyužili. Pardubičtí hráli 110 vteřin ve třech, ale ubránili se tlaku hostujících hráčů. Těm k úspěchu chyběla častější střelba a moment překvapení.

Velikou šanci měl Hradec Králové při následné pardubické přesilovce. Hosté špatně střídali, ale i tak po brejku dvojice Radek Pilař – Drahoš Jebavý byli blízko ke skórování. Přečíslení dvou na jednoho však tihle borci nezvládli ideálně.

O chvíli později se hráči v červených dresech radovali z branky. Po vcelku nenápadné akce se do puku opřel právě prvně jmenovaný z předchozí akce a svým pátým gólem v letošní sezoně poslal hosty do vedení – 1:2.

To trvalo necelé tři minuty. Domácí se totiž prosadili v brejku dvou na jednoho. Ten vyřešili Ondřej Panna s Radkem Velínským ukázkově, rychlá přihrávka a přesná střela znamenaly vyrovnání na 2:2.

V závěru druhé třetině mohl otočit vývoj utkání na pardubickou stranu Radek Velínský, jeho dvě nebezpečné střely ale lapil královéhradecký brankář, hosté pak nevyužili početní výhodu na samém konci druhé části hry.

Současně s návratem Filipa Havrdy se Královští lvi opět radovali, gól na 2:3 vstřelil Daniel Šeps. Vstup do třetí třetiny se tedy hostům povedl na výbornou, navíc pak ubránili pardubickou přesilovku.

Hradec Králové se pak dostal do dvoubrankového vedení, při hře čtyři na čtyři se prosadila střela Drahoše Jebavého po vyhraném buly – 2:4.

Pardubičtí hokejisté pak využili přesilovku a opět to bylo pouze o jednu branku. Střelou od modré se prosadil Oliver Petric, ten tak vsítil svůj první gól v extralize staršího dorostu – 3:4.

Další minuty sice patřily Pardubicím, hosté se však náporu domácích včetně více než minutové bez brankáře celkem bez větších obtíží ubránili.