2.11.2012
(HoH)

Starší dorostenci nestačili na lídra, dostali sedm gólů

LIBEREC — Se snahou překvapit odjeli starší dorostenci HC ČSOB Pojišťovna Pardubice do severočeského Liberce. Lídr tabulky skupiny střed však neponechal nic náhodě a vyhrál 7:0, pardubičtí mladíci se neprosadili.

Extraliga staršího dorostu, 17. kolo, pátek 2.11.2012, Svijanská aréna

Bílí Tygři Liberec

7:0
2:0, 2:0, 3:0
Branky a nahrávky: 1:09 Hrníčko (Zacha, M. Šír), 3:31 Zacha (Bělohorský, Hrníčko), 21:58 Lakatoš (Gecko, Král), 24:16 Zacha (Havlín), 42:27 Kupčík (Král, Zedek), 43:21 Havlas (F. Chlapík, Kalfiřt), 43:51 Zacha (M. Šír, Hrníčko). Rozhodčí: Třasák – Grundler, Hejl. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 86. Střely na branku: 36:21. Průběh utkání: 7:0.
Bílí Tygři Liberec: Hosnedl – Arlt, Divila, Havlín, Kupčík, Šír, Šťáva, Zedek – Babec, Bělohorský, Gecko, Havlas, Heřmánek, Hrníčko, Chlapík, Kalfiřt, Král, Kratochvíl, Lakatoš, Zacha.
Dynamo Pardubice: Vejmelka (43:21 Stibůrek) – Budík, Divecký, Kalous, Kracík, O. Petric, Procházka – Barkóci, Bohuněk, Havrda, Hlaváček, Chvojka, Kuťák, Kysela, Panna, Polák, Špaček, Velínský.

Ačkoli se domácímu celku už před několika koly podařilo Východočechy zdolat sedmibrankovým rozdílem, věděli Bílí Tygři, že nejlepší je dostat se do vedení hned na začátku. Proměněným brejkem tak učinil Dominik Hrníčko - 1:0. Netrvalo dlouho a vedení bylo dvakrát tak velké. Při signalizované výhodě zakončil z první pod víko Pavel Zacha - 2:0.

Od začátku byli Severočeši tím lepším týmem, k další velké šanci se dostal v osmé minutě po pasu Hrníčka Bělohorský, gólman Vejmelka se ale rozvalil na čáře a byl proti. Hosté na to odpověděli svou velkou šancí, kterou měl Bohuněk, ten ale místo prázdné branky trefil pouze obránce Zedka.

Do druhé třetiny si tedy domácí přivezli celkem pohodlný náskok. Vzápětí začali ihned opět kontrolovat hru a hosty k ničemu nepouštět. Druhé dějství tedy zvládli bez problému. Ve druhé minutě navýšil vedení Dominik Lakatoš - 3:0.

V pětadvacáté minutě se pěknou střelou z pravého kruhu prosadil mladý Pavel Zacha, jehož pokus našel mezírku mezi betony pardubického brankáře - 4:0. Zacha tedy mířil za hattrickem. V půlce zápasu měli šanci i hosté, konkrétně to byl Panna, který z voleje napálil tyč.

Jenže Severočechům i napotřetí vyšel začátek třetiny. Nejprve při úniku zakončil přímo do šibenice zadák Michal Kupčík - 5:0. A o necelou minutu později zakončil po nádherné kličce před gólmanem Vojtěch Havlas - 6:0. Pro Vejmelku toho bylo už moc a v brance hostí jej nahradil Stibůrek.

Chybělo už jen jediné, a to Zachův hattrick. Ten přišel přesně půl minuty po šesté brance. Mladý kanonýr Pavel Zacha se tentokrát trefil tečí, když přesměroval za Stibůrka ránu Šíra - 7:0. Hosté mohli korigovat v posledních minutách, kdy měl dvě obrovské šance Kuťák. Buď jej ale na poslední chvíli odstranil obránce nebo ho vychytal brankář Hosnedl. Ten si tedy odnesl domů čisté konto.