6.9.2012
David Mencl, Jan Hrabal

Skvělý start! Junioři vyhráli na ledě pražské Slavie

PARDUBICE — Pravou nohou vkročili do nové extraligové sezony juniorští hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Mladí Východočeši dokázali otočit zápas v pražském Edenu a porazili Slavii 2:1. Nejprve Patrik Poulíček v závěru první třetiny srovnával na 1:1, aby necelé čtyři minuty před koncem rozhodl o výhře hostí David Březina. Výborný výkon podal gólman Oto Jeschke, ten dokonce zlikvidoval i trestné střílení Pražanů!

NOEN extraliga juniorů, 1. kolo, čtvrtek 6.9.2012, Zimní stadion Eden

Slavia Praha

1:2
1:1, 0:0, 0:1
Branky a nahrávky: 14:57 Ptáčník (Mavrojanidis, Mašín) – 19:42 Poulíček (Havlík), 56:15 Březina (Chmelař). Rozhodčí: Pešina – Bláha, Kostka. Vyloučení: 4:5, navíc Starý 10 minut a osobní trest do konce utkání, Vachutka (oba Pardubice) 10 minut osobní trest. Bez využití. Diváci: 137. Střely na branku: 35:29. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Slavia Praha: Dlouhý – Burian, Knot, Mašín, Rittig, Růžička, Semrád, Šteiner – Berlev, Brzák, Jedlička, Kotyra, Malý, Mavrojanidis, Moravec, Müller, Navrátil, Ptáčník, Ryzák, Tomek.
Dynamo Pardubice: Jeschke – Havlík, Lenoch, Petira, Pilný, Robertson, Starý, Škvor, Vácha – Bureš, Březina, Havel, Chmelař, Moravec, Moučka, Poulíček, Řezníček, Schneider, Vachutka, Veselý, Zelinger.

Během prvních minut utkání byly mírně aktivnější a připsaly si i první pokus Pardubice. Chmelař se dostal k levému mantinelu a prověřil Dlouhého v kleci domácích. Pak měl příležitost v přesilovce pět na tři Mavrojanidis, mezírku mezi betony si ale gólman Jeschke pohlídal.

V 7. minutě měl obrovskou šanci hostující Veselý, kdy ujel obraně a poté nedokázal bekhendovým blafákem překonat červenobílého gólmana. Vzápětí se na druhé straně dostal před brankou k puku Moravec, skákavý kotouč ale netrefil ideálně.

Až do 15. minuty nebyly k vidění téměř žádné výrazné možnosti k ohrožení obou klecí. Poté se ale před hostující svatyní zjevil Martin Ptáčník a ranou z voleje poslal Slavii do vedení – 1:0.

Do konce první části se však dokázali ještě pardubičtí hráči na domácí dotáhnout, a to zásluhou Patrika Poulíčka. Pardubický útočník si nabruslil do útočné třetiny a střelou zpoza obránce zacílil přesně – 1:1.

Druhá třetina začala v poklidném tempu a celky bojovaly o kotouč převážně ve střední části kluziště. Až téměř v polovině střetnutí byl v úniku faulován Navrátil, který se poté rozjel i k nařízenému trestnému střílení, to však neproměnil. Poté měli slávisté další příležitosti. Nejdříve se před obránce natlačil Navrátil a minul hostující klec, posléze nevyzrál na Jeschkeho z blízka Semrád.

Ke konci prostředního dějství zahrozily ještě Pardubice, osamocený Řezníček ale branku za ležícím Dlouhým netrefil. Jedna z akcí Pardubic skončila brankou, jenže ta nemohla být uznána pro posunutí svatyně. Východočeši se ale přesto dočkali druhého vstřeleného gólu. Necelé čtyři minuty před závěrečným hvizdem dotlačil černou pryž za záda slávistického brankáře David Březina – 1:2.

Pražané se v závěru pokusili vyrovnat i hrou bez brankáře, Východočeši ale těsné vítězství v prvním mistrovském utkání dokázali uhájit.