19.10.2008

Nejlepší obrana je útok! Pardubice vezou po zvratech dva body ze Znojma

ZNOJMO — Zápasy Pardubic rozhodně nenudí! Přesvědčit se o tom mohli diváci ve Znojmě. Moeller zde sice vedl 2:0 a 3:1, nakonec však Východočeši museli dotahovat dvoubrankové manko po výborné druhé třetině Znojma. Pardubice to dokázaly a v prodloužení získaly bod navíc!

O2 extraliga, 17. kolo, neděle 19.10.2008, Hostan arena

Znojmo

5:6p
2:3, 3:0, 0:2 – 0:1
Branky a nahrávky: 13:54 Rýgl (Mojžíš), 19:27 Dopita (Erat, Selingr), 26:12 Haman (Růžička, Plášek), 26:27 Kucharczyk (Meidl), 36:46 Demel (Procházka) – 4:40 Tvrdík (Šeda, Divíšek), 10:05 Pucher (Píša, Cetkovský), 16:44 Divíšek (Tvrdík, Pivko), 40:30 Cetkovský (Pucher), 42:36 Divíšek (Štrbák, Pivko), 64:44 Píša (Pucher). Rozhodčí: Šindler – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:3. Diváci: 2738. Střely na branku: 46:36. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 5:3, 5:6. Nejlepší hráči: Jiří Dopita – Jiří Cetkovský.
Znojmo: Trvaj – Štach, Bičánek, Mojžíš, Rýgl, Mrázek, Chvátal, Tesařík – Erat, Dopita, Selingr – Svoboda, Procházka, Demel – Růžička, Haman, Plášek – Kucharczyk, Meidl, Čachotský. Trenéři: Radim Rulík a Václav Baďouček.
Dynamo Pardubice: Lašák (26:27 Růžička) – Píša, Čáslava, Snopek, Štrbák, Nakládal, Havíř, Zukal, Šeda – Cetkovský, Pucher, Somík – Tvrdík, Divíšek, Pivko – Kolář, Koukal, Starý – Ondřej, Zohorna, Rákos. Trenéři: Václav Sýkora a Jiří Seidl.

Pardubičtí hokejisté ve Znojmě nastoupili i s uzdraveným Radovanem Somíkem, naopak stále mimo sestavu je Tomáš Blažek.

Pardubice vedly dvakrát o dva góly

První třetina přinesla velmi atraktivní hokej a diváci obou mužstev se museli dobře bavit. Oba celky se soustředily především na útok a na oba brankáře se děravou obranou valil jeden útok za druhým. Lépe vyšel vstup do zápasu Pardubicím, které poslal do vedení Michal Tvrdík – 0:1.

Domácí se snažili odpovědět, ovšem jejich pokusy končily na Lašákovi. Na druhé straně se skvělou akcí prezentoval Píša a připravil branku pro Petera Puchera – 0:2.

Orli se vrátili do utkání kuriózním způsobem, když od červené čáry využil přesilovou hru Martin Rýgl – 1:2.

Po třech minutách však využil dalšího kolapsu znojemské obrany Divíšek a vrátil hostům dvoubrankové vedení – 1:3.

V samém závěru třetiny před Lašákem zaúřadovala první formace domácích a její šéf Jiří Dopita využil parádní přihrávku Erata – 2:3.

Znojmo dokonale otočilo stav

Ve druhé části se z té úvodní poučili jen domácí a svému soupeři již skórovat nedovolili. Znojmo opět řádilo před pardubickou brankou a nabuzení hráči bušili do obrany hostů. Nejdříve měl sice dobrou příležitost Tvrdík, ale z branky se o chvíli později mohli radovat Orli. Po perfektní akci celé pětky propálil Lašáka Radek Haman a potvrdil pozici nejlepšího střelce klubu – 3:3.

Po patnácti sekundách dokonal obrat Radim Kucharczyk, jenž po přihrávce Meidla završil bleskový útok – 4:3. Pardubickou jedničku v brance vystřídal Martin Růžička.

Zvýšit mohl v polovině utkání Dopita, nedokázal však usměrnit skákavý kotouč do branky. Hned z následného protiútoku napálil pravou Trvajovu tyčku Kolář. Z gólu se mohl radovat až Tomáš Demel, který se prosadil po výborné práci Svobody a Procházky – 5:3.

Východočeši se nevzdali, vybojovali prodloužení

Dvě a půl minuty před druhou sirénou byl na čtyři minuty vyloučen domácí Růžička a hosté vycítili šanci. Do přestávky ještě branky nedosáhli, ale po třiceti sekundách od začátku třetí dvacetiminutovky využil početní převahu osamocený Jiří Cetkovský – 5:4.

O chvíli později dokázal dokonce vyrovnat Tomáš Divíšek, jenž potrestal chybu znojemské obrany – 5:5.

V oslabení mohl Orlům vrátit vedení Růžička, ale jeho jmenovec v pardubické brance ho vychytal. Na opačné straně kluziště se zase vyznamenal Trvaj proti střele Koláře. V závěru měli dost šancí domácí, Štach, Svoboda ani Demel šestou branku přidat nedokázali. Když pět minut před koncem zastavila Bičánkovu bombu tyč, přišlo na řadu prodloužení.

Do nastavení nastoupilo Znojmo se třemi útočníky a jedním obráncem a usilovalo o druhý bod. Ani dvě akce Růžičky a velmi dobrá šance Demela však brankou neskončily. Pardubice v závěru nastavení využily nabídnutou přesilovku. Orli dlouhou dobu odolávali, ale šestnáct sekund před koncem prodloužení rozhodl Aleš Píša, který prostřelil Trvaje – 5:6.

Radim Rulík (HC Znojemští Orli): „Byl to zápas plný zvratů. Prohrávali jsme už o dvě branky. Velice si cením toho, že mužstvo zabojovalo, dokázali jsme se vrátit do zápasu a dokonce jej otočit, nakonec se rozhodlo v přesilovkách, my jsme ten zápas ztratili v oslabení. Pardubice mají silné mužstvo a my jsme jim těch vyloučení darovali příliš moc. Za stavu 1:3 bychom asi brali bod, ale za stavu 5:3 jsme samozřejmě pomýšleli na vítězství. Disciplína je zatím náš problém a myslím si, že hráči zbytečně faulují.“

Jiří Seidl (HC Moeller Pardubice): „Za stavu 3:1 pro nás se ten zápas vyvíjel celkem dobře, myslím si, že jsme k tomu vedení přišli celkem snadným způsobem. Od té doby jsme přestali hrát naši hru a Znojmo na to samozřejmě zareagovalo, začalo nás dohrávat a my jsme si po tom prvním gólu na 3:2 nedali říct a pokračovali v tom celou druhou třetinu. Ve třetí části jsme se zase vrátili k té naší hře. Bylo hrozně důležité, že jsme zkraje třetiny využili ty dvě přesilovky a v prodloužení už to byl samozřejmě vabank. Tam jsme měli trochu štěstí.“