16.12.2012
Richard Wagner, Jan Hrabal

Mladší dorostenci se s Rebely nepárali, nadělili jim půltucet

HAVLÍČKŮV BROD — Tři získané body při šesti nastřílených gólech. Mladším dorostencům se zápas v Havlíčkově Brodě povedl, Rebely porazili 6:1. Dvěma vstřelenými brankami se blýskl Denis Kusý.

Extraliga mladšího dorostu, 22. kolo, neděle 16.12.2012, Zimní stadion Kotlina

Havlíčkův Brod

1:6
1:3, 0:1, 0:2
Branky a nahrávky: 11:15 Hrabaň (Syrovec, Franc) – 2:16 Bor (Syrovec, Franc), 11:14 Kusý (Jajcay), 14:11 Boček, 21:03 Martinec (Kusý, Jajcay), 53:43 Voženílek (Boček), 56:52 Kusý (Jajcay). Rozhodčí: Hejduk – Kotlík, Polák. Vyloučení: 5:5, navíc Kopic (Havlíčkův Brod) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. Diváci: 45. Střely na branku: 16:38. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:6.
Havlíčkův Brod: Brož (21:03 Marek) – Benák, Bušek, Hrabaň, Kopic, Lacina, Němec, Suchý, Vacek – Cejpek, Jelínek, Kraučuk, Michálek, Nguyen, Semrád, Veselka.
Dynamo Pardubice: Groh – Boček, Franc, Kučera, Leder, Mikulčák, Voltner – Benýšek, Bor, Dušek, Hoskovec, Jajcay, Krejčík, Kusý, Macháček, Martinec, Petrus, Rohlík, Syrovec, Voženílek.

Začátek utkání lépe svědčil hostujícímu týmu. Ve 3. minutě našel David Syrovec křižnou nahrávku na levý roh brankoviště, kde stál připravený Roman Bora, kterému nedělalo problém sklepnout puk mezi Brožovy betony – 0:1.

Posléze se Rebelům dostalo šance v podobě přesilové hry. Tu se havlíčkobrodské družině podařilo ve 12. minutě využít. Jakub Kraučuk našel v prostoru mezi pravým kruhem a modrou čárou volného Patrika Hrabaně, jenž se vší silou opřel do puku a ten doplachtil až za Groha – 1:1.

Vyrovnaný stav ale trval jen několik vteřin. Pardubice ihned po buly založily útok, který vyústil v nahrávku Andrease Jajcaye z levého kruhu, na brankovišti ji za záda domácího muže s maskou zametl Denis Kusý, a vrátil tak na pardubickou střídačku vedení – 1:2.

Hosté však ve střelecké hitparádě pokračovali i nadále. V prostoru levého kruhu se černé pryže ujal Matouš Boček, jenž svou pumelicí propálil Brože pod betonem – 1:3.

Svůj náskok si Pardubice zvětšily v úvodu prostřední dvacetiminutovky. Po velepřesné Jajcayově nahrávce pálil Denis Kusý, ale trefil jen betony domácího muže s maskou. Kotouč však pod ležícím brankářem dostal do sítě Jakub Martinec – 1:4.

Havlíčkobrodský celek sáhnul po změně na brankářském postu, mezi tyče se postavil Marek. Ke slibné příležitosti se následně dostali domácí, když Groh vykopnul Michálkovu střelu z levého kruhu přímo před sebe. Před branku se s pukem jako lasička protáhl Jan Jelínek, jenže trefil pouze tyč.

Brankář David Marek zazářil proti pardubické akci v 31. minutě. Po závaru na brankovišti se ke kotouči dostal Voltner, který naznačil střelu, ale místo toho našel na levém rohu brankoviště volného Voženílka, který trefil puk z první, ale brankář Marek jeho pokus vyrazil přesně na tyčku.

Hosté měli více ze hry během posledního dějství. Opět musel více zasahovat Marek. Nejprve proti nebezpečné ráně Benýška, potom vykryl následnou dorážku Syrovce z mezikruží. Veliký zmatek před brankou Rebelů způsobil tvrdý golf od modré, který do chumlu hráčů vyslal Franc. Marek nic neviděl, střela nakonec minula branku o několik málo milimetrů.

Pardubický tlak se začal pomalu přetavovat v další palebný koncert. Matouš Boček na levém mantinelu vybojoval kotouč, prosmýkl se kolem obránce a přes hůl dalšího beka Rebelů našel mezi kruhy napřaženého Davida Voženílka, který ranou z první nedal přesouvajícímu se Markovi šanci na zásah – 1:5.

Zhruba čtyři minuty před koncem utkání se Rebelové dostali do oslabení. Pardubice svou přesilovku po minuté využily. Domácí sice dokázali vyhodit puk ze třetiny, svýma rychlýma nohama jej Andreas Jajcay zavezl zpět do útočného pásma a našel na levém kruhu osamoceného Davida Kusého. Ten si v pohodě sjel až k brance a jeslemi zařídil svému týmu vedení 1:6, které vydrželo až do konce zápasu.

Milan Kraučuk (HC Rebel Havlíčkův Brod): „Dnešní zápas jsme neodehráli v dobré herní pohodě, soupeř byl kvalitní, to mu musíme uznat, silný na puku a co mě překvapilo, že hrál tvrdě do těla (v rámci pravidel samozřejmě), což u mančaftů z Pardubic nebývá zvykem. Oni hráli vždycky technicky a tvrdá hra jim moc neseděla. Jejich výkon dnes hodnotím opravdu dobře. My jsme hráli to, na co momentálně máme. Dva kluci za nás dnes nehráli, protože byli se starším dorostem (Klofáč a Kolouch – pozn. red.), ale nicméně tito kluci, kteří dostali tu příležitost, ji měli chytit za pačesy, jak se říká, ale dneska se jim to moc nepodařilo. Celé mužstvo nepodalo nějaký zvláštní výkon a na soupeřovu kvalitu nemělo.“

Marek Zadina (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „My jsme dnes po dlouhé době odehráli jeden z lepších zápasů, který jsme potřebovali. Kluci hráli dobře, dali si rychle kotouč. Ze začátku jsme měli i štěstí, že nám tam spadly nějaké ty branky. Ten tým se pak uklidnil a my jsme to dotáhli do vítězného konce.“