6.10.2012
Ondřej Honig, Jan Hrabal

Lídr z Liberce nastřílel staršímu dorostu devět branek

PARDUBICE — Nejvyšší porážku v nové sezoně si připsali extraligoví starší dorostenci HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Mladí Východočeši nestačili na Liberec v poměru 2:9, Severočeši rozhodli o své výhře již v první třetině, v ní nastříleli čtyři branky.

Extraliga staršího dorostu, 10. kolo, sobota 6.10.2012, ČEZ Arena Pardubice

Bílí Tygři Liberec

2:9
0:4, 1:3, 1:2
Branky a nahrávky: 31:27 Panna (Špaček), 47:30 Hlaváček (Velínský) – 9:05 Gecko (Král), 9:18 Chlapík (Šír, Kupčík), 12:22 Chlapík (Král, Gecko), 17:05 Lakatoš (Kalfiřt, Škoda), 27:18 Heřmánek (Kalfiřt, Arlt), 29:36 Kalfiřt (Arlt), 32:14 Král (Gecko), 53:10 Lakatoš (Hrníčko, Šťáva), 54:41 Hrníčko (Lakatoš). Rozhodčí: Homola – Pechánek, Zídek. Vyloučení: 5:7, navíc Hrníčko (Liberec) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. Diváci: 50. Střely na branku: 27:32. Průběh utkání: 0:6, 1:6, 1:7, 2:7, 2:9.
Dynamo Pardubice: Stibůrek (12:22 Husár) – Budík, Divecký, Faltýnek, Kalous, Kracík, O. Petric, Procházka – Barkóci, Bohuněk, Drobný, Havrda, Hlaváček, Chvojka, Kuťák, Kysela, Panna, Polák, Špaček, Velínský.
Bílí Tygři Liberec: Hosnedl – Arlt, Klinger, Kupčík, Šír, Šťáva, Zedek – Babec, Bělohorský, Gecko, Heřmánek, Hrníčko, Chlapík, Kalfiřt, Král, Lakatoš, Račický, Škoda.

Do malé haly pardubické ČEZ arény zavítal Liberec v rámci 10. kola extraligy staršího dorostu. Od začátku zápasu bylo patrné, že Bílý tygři nepřijeli do Pardubic na výlet nebo snad na pardubické slavnosti. Od prvních minut zápasu udávali tempo hry a svěřenci Vladimíra Martince jen těžko stačili.

Na první gól čekalo zhruba 60 diváků do 10 minuty. V čase 9:05 se prosadil Michael Gecko, který střílel přesně z kruhu – 0:1. Ještě než hlasatel na stadionu dočetl autory právě padlé branky, už svítilo červené světlo za Stibůrkem podruhé. Totiž v čase 9:18 se hned po buly prodral jako velká voda mezi pardubickými obránci hostující Kvapík, a střelou zápěstím překonal gólmana Pardubic podruhé – 0:2.

Pardubická obrana, ale nebrala toto varování dostatečně vážně, protože už za 3 minuty v čase 12:22 lovil puk potřetí brankař Stibůrek, který mohl ovšem jen přihlížet, kterak si liberečtí nájezdníci vyměnili puk mezi sebou, protože toho času jeli tři na jednoho pardubického obránce, který nedokázal zabránit zvýšení skóre. Liberecký Kvapík si připsal druhou branku v zápase – 0:3. V témže čase proběhla také výměna brankařů v pardubickém brankovišti.

Svou vynikající první třetinu dovršil Liberec velmi pohlednou akcí. Robin Kalfiřt na modré čáře krásně přiťukl z první rozjetému Dominikovi Lakatošovi a ten prostřelil Husára střelou mezi lapačkou a tělem – 0:4.

Ve druhém dějství začaly hýbat skórem přesilové hry. Nejprve v čase 27:24, po velkém tlaku Bílých Tygrů, vsítil branku Heřmánek – 0:5. Za necelé dvě minuty využil další přesilovou hru Kalfiřt – 0:6.

Domácí pak zabrali, Ondřej Panna v čase 31:27 otevřel skóre i na pardubické straně, když se prosadil v přesilové hře hezkou střelou zápěstím – 1:6.

Jenže Liberec okamžitě odmítl jakékoliv možné komplikace, protože necelou minutu po první domácí brance opět chybovala pardubická obrana a toho bezezbytku využil Zdeněk Král – 1:7.

Poslední třetinu zahájil liberecký tlak, ovšem do protiútoku zavelel Radek Velinský, jeho střelu Hosnedl vyrazil jen k Hlaváčkovi, který bez problému doklepl kotouč do sítě – 2:7.

V poslední desetiminutovce se ještě prosadil nejprve Dominik Lakatoš – 2:8. P po něm opět po necelé minutě i Dominik Hrničko – 2:9.

Liberečtí se ještě snažili pokořit hranici deseti branek v jednom zápase, to se jim však i díky Husárovi nepovedlo.