6.12.2012
Jan Prošek, Jan Hrabal

Junioři zazářili v Ústí nad Labem, Slovanu nadělili desítku

ÚSTÍ NAD LABEM — Souboj s posledním týmem juniorské extraligy změnili pardubičtí mladíci ve svou exhibici. Mladí Východočeši triumfovali v Ústí nad Labem 10:3, po dvou gólech zaznamenali Patrik Lenoch, Patrik Poulíček a Daniel Vachutka. Obránce Ladislav Havlík si připsal pět kanadských bodů za branku a čtyři nahrávky.

NOEN extraliga juniorů, 23. kolo, čtvrtek 6.12.2012, Zlatopramen Arena

Ústí nad Labem

3:10
1:3, 2:6, 0:1
Branky a nahrávky: 16:38 Ságer, 24:42 Hanzl (Dostálek, Fojt), 35:01 Matai (Kubáč, Faigl) – 8:27 Lenoch (Havlík, Poulíček), 11:31 Havlík (Poulíček, Půhoný), 16:13 Škvor (Březina, Vachutka). 26:49 Vachutka (Chmelař, Schneider), 28:15 Poulíček (Havlík, Půhoný), 30:38 Vachutka (Starý, Škvor), 31:46 Půhoný (Havlík), 36:21 Chmelař (Voženílek), 45:47 Poulíček (Veselý, Havlík). Rozhodčí: Hrubý – Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 7:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 137. Střely na branku: 24:31. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:7, 3:7, 3:10.
Ústí nad Labem: Novák – Bulva, Křepelka, Motejlek, Neumann, Ságer, Smetana, Zdvořáček – Bačák, Dostálek, Fajgl, Fojt, Hanzl, Jindřich, Kubáč, Matai, Piewak.
Dynamo Pardubice: Jeschke – Havlík, Lenoch, Petira, Robertson, Starý, Škvor, Vácha, Voženílek – Březina, Bureš, Chmelař, Poulíček, Půhoný, Řezníček, Schneider, Vachutka, Veselý, Zelinger.

Úvod zápasu byl z obou stran poměrně opatrný, domácí si jako první zahráli přesilovou hru. Tu ovšem nevyužili. V 9. minutě nechala žlutomodrá obrana příliš mnoho prostoru pro Lenocha, který poslal svůj tým do vedení 1:0.

Ve 25. minutě se prosadil domácí Hanzl, doklepl střelu Dostálka, a tak snížil na rozdíl jedné branky. O necelé dvě minuty poté se o slovo přihlásili hosté, jmenovitě se prosadil Vachoutka. Ve 29. minutě se prosadil Poulíček a poslal hosty do vedení 5:2.

Běžela 31. minuta zápasu a Vachoutka propálil Nováka po šesté. V čase 31:46 hrálo Ústí přesilovku pět na tři. Žlutomodří propadli v útoku, Havlíkův pas poslal do brejku Půhoného, který tváří v tvář proti Novákovi uspěl. Neuvěřitelná záležitost v podání hostujícího týmu.

Ve 36. minutě se prosadili i domácí. Do úniku dva na jednoho se dostal Kubáč s Mataiem. Kubáč nasměřoval puk na Mataie který kosmeticky upravil na 3:7. Gólové hody pokračovaly dál. Chmelař a Lenoch upravili na konečných 9:3 z pohledu hostujícího týmu.

Poslední třetina se odehrála v poklidu, oba celky věděly, kdo si připíše tři body. Jedinou branku této periody vstřelil Poulíček a završil tak demontáž ústeckého týmu. Pardubičtí junioři tak zaznamenali nejvyšší výhru v sezoně, deset branek nastříleli naposledy začátkem tohoto kalendářního roku Znojmu, kde vyhráli stejným rozdílem.