13.12.2012
Václav Mohelník, Jan Hrabal

Junioři v Chomutově vedli, pak Piráti ovládli led

CHOMUTOV — Nejvyšší porážku v této sezoně si připsali extraligoví junioři HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Zásluhou Jana Veselého sice Východočeši v Chomutově otevřeli gólový účet zápasů, jenže pak přidali Piráti osm přesných zásahů.

NOEN extraliga juniorů, 25. kolo, čtvrtek 13.12.2012, Nová aréna

Piráti Chomutov

Dynamo Pardubice

8:1
0:0, 3:1, 5:0
Branky a nahrávky: 23:49 L. Novák (J. Novák, Huňady), 31:58 Lehnert (Opalek), 38:36 Deveri (Hrabák, Hammerbauer), 41:15 Huňady (Szathmáry, J. Novák), 41:46 Fronk (Lehnert, Hejcman), 42:37 Kämpf (Szathmáry, 44:57 Hrabák (Deveri, Hammerbauer), 53:53 Deveri (Hrabák, Kolář) – 21:54 Veselý (Schneider). Rozhodčí: Florián – Belko, Hynek. Vyloučení: 6:8, navíc J. Novák – Chmelař, oba 10 minut osobní trest. Využití: 2:0. Diváci: 70. Střely na branku: 49:32. Průběh utkání: 0:1, 8:1.
Piráti Chomutov: Dovina – Kolář, Kopáč, Opalek, Pelc, Szathmáry, Šulák, Tejnor – Deveri, Fronk, Hammerbauer, Hejcman, Hlava, Hrabák, Huňady, Kämpf, Kaše, Lehnert, J. Novák, L. Novák, Peštuka.
Dynamo Pardubice: Bernart – Havlík, Petira, Robertson, Starý, Škvor, Voženílek – Březina, Bureš, Chmelař, Nosek, Poulíček, Půhoný, Schneider, Vachutka, Veselý.

Komentář

Vše podstatné se událo ve druhé a třetí třetině, ale pojďme postupně. První šanci v úvodu zápasu měl Adam Chmelař. Brankář měl problémy, jelikož puk se pomalu klouzal do brány. Situaci zachránil okamžitým výhozem obránce Chomutova.

V osmé minutě opět zmatkovala domácí obrana, ale hosté situaci ke vstřelení úvodní branky nevyužili. V čase 12:30 se do přečíslení dostala dvojice z Pardubic Chmelař – Půhoný. Několikrát si nahráli, ale větší šanci nevyužili.

Více aktivity na začátku druhé části měli hosté, kteří byli za své úsilí odměněni gólem. Branku si připsal Jan Veselý – 0:1.

Domácí vyrovnali v minutě čtyřiadvacáté. Po tyčce, kterou trefil Jakub Novák, se do prázdné brány prosadil Lukáš Novák. Piráti otočili skóre zápasu ještě do konce druhé třetiny. Daniel Lehnert si vzal ve dvaatřicáté minutě puk a pod horní tyčku zavěsil – 2:1. V osmatřicáté minutě se trefil i Danko Deveri a poslal Chomutov do dvoubrankového vedení.

Poslední třetinu by hosté snad nejraději zapomněli. Osmdesát dva sekund a Piráti vstřelili celkem tři branky. Postupně se trefil Patrik Huňady v přesilovce. Jiří Fronk ujel obráncům a nedal gólmanovi šanci. David Kämpf využil zmatků, před brankou a dorazil puk za bezmocného Bernarta – 6:1.

Kdo si myslel, že se bude už pouze zápas dohrávat, se zmýlil. V další přesilovce Chomutova se přesně trefil Radek Hrabák a ve čtyřiapadesáté minutě uzavřel skóre zápasu Danko Deveri, který předvedl parádní bekhend pod horní tyč – 8:1. Navíc se domácí třikrát museli sklonit před brankovou konstrukcí, která zabránila dalším brankám.