10.1.2013
(HoH)

Junioři dvakrát vyrovnali, z Jihlavy vezou bod

JIHLAVA — Vyrovnané utkání sehráli junioři HC ČSOB Pojišťovna Pardubice na Horáckém zimním stadionu. Dukla dvakrát vedla, Ladislav Havlík a Jan Veselý vyrovnali stav. Pardubice podlehly soupeři v prodloužení, ve kterém neproměnily přesilovku.

NOEN extraliga juniorů, 29. kolo, čtvrtek 10.1.2013, Horácký zimní stadion

Dukla Jihlava

3:2p
1:0, 1:2, 0:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 13:33 Polívka (Pěška, Tobola), 26:05 Mandát (Mikeš, Tobola), 64:11 Pěška (Polívka) – 22:09 Havlík (Půhoný, Voženílek), 39:31 Veselý (Poulíček). Rozhodčí: Homola – Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 102. Střely na branku: 39:40. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Dukla Jihlava: Krejčík – Březka, Čermák, Dundáček, Jícha, Polívka, Tobola – Gregar, Mandát, Mikeš, Pěška, Přidal, Střecha, Vala, Vantuch, Vlček.
Dynamo Pardubice: Jeschke – Havlík, Lenoch, Robertson, Škvor, Vácha, Voženílek – Březina, Bureš, Chmelař, Poulíček, Půhoný, Schneider, Vachutka, Veselý, Zelinger.

Do první části utkání lépe vkročili hosté, kteří po několika málo sekundách ohrozili Krejčíka. Nejen jeho připravenost zabránila tomu, aby se puk do brankoviště dostal. Hra se odehrávala v rychlém tempu, síly na obou stranách ledu byly vyrovnané a i práce gólmanů byla velmi úspěšná.

Dukla hrála pouze jedno oslabení, ve kterém se ubránila, i když ke konci bylo nutno několika Krejčíkových zákroků, aby se puk nedostal za brankovou čáru. První domácí přesilovku se využít nepodařilo. Z druhé přesilovky neuplynulo ani dvacet sekund a za Jeschkem se rozsvítilo červené světlo, když kotouč do branky poslal Erik Polívka – 1:0.

Ani ve druhé části nezvolnilo tempo hry. Hráči na obou stranách prověřovali šikovnost obou gólmanů. První gól za hosty si v utkání připsal Ladislav Havlík, který se dokázal prosadit po dvou minutách hry druhé třetiny – 1:1.

Dukla dlouho nečekala s odpovědí, Jan Mandát našel pro kotouč cestu za Jeschkeho záda – 2:1.

Dukla měla v průběhu třetiny několik příležitostí, ale ke gólu chybělo trošku štěstí. Jeschke několikrát ztratil v brankoviště puk z lapačky, ale ani jednou se domácím hráčům nepodařilo najít skulinku, kterou by puk do brány prošel. Třicet sekund před koncem druhého dějství Jan Veselý prostřelil Davida Krejčíka. Podruhé během jedné třetiny bylo vyrovnáno – 2:2.

Třetí část pokračovala ve stejně rychlém tempu jako předchozí dvě třetiny. Jihlavští hráči se snažili poslat kotouč za Jeschkeho záda. Několika střelám chybělo k cestě do branky jen několik milimetrů. Pět minut před koncem se do velké šance dostal pardubický David Březina, ale ani on však nedokázal Davida Krejčíka prostřelit.

V průběhu celé části se hrál velmi rychlý hokej, kdy se soupeři snažili využít chyb toho druhého. Po konci třetího dějství byl tak stav stále nerozhodný – 2:2.

Prodloužení bylo pro domácí hráče rozhodující. I když Dukla hrála po faulu Přemysla Toboly oslabení, dokázala se ubránit. I v početní nevýhodě dokázali hráči Jeschkeho ohrozit. Stejně nebezpeční byli na druhé straně i hráči Pardubic, ani jim se však nepodařilo skórovat.

Rozhodující okamžik nastal v poslední minutě nastaveného času, kdy se k puku dostal Erik Polívka. Po průjezdu středním pásmem předal puk Ondřeji Pěškovi, který dělovkou poslal puk za brankovou čáru – 3:2.

Štěpán Moravec (HC Dukla Jihlava): „Dnes kluci předvedli parádní výkon. Hráli jsme přesně to, co jsme chtěli. Výborně jsme bruslili, výborný pohyb a agresivní hra. Trošku nás mrzí ten jeden ztracený bod, protože si myslím, že jsme byli po většinu zápasu lepší. Nicméně Pardubice využily všechny chyby, které jsme udělali. Jsem spokojený, byl to hodně těžký zápas.“

Jiří Šejba (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Vyrovnané utkání, které se rozhodlo v prodloužení. Měli jsme velkou šanci při přesilovce čtyři na tři, ale nedali jsme, jak je zvykem, a z protiútoku jsme dostali. Je škoda, že jsme přišli o ten bod, protože v této fázi je pro nás každý bod důležitý jako sůl. Mrzí mě, že jsme utkání nedovedli do penalt, kde rozhoduje štěstí.“