3.11.2012
Ondřej Honig, Jan Hrabal

Jihlava potvrdila formu v Pardubicích, starší dorost jí uzmul bod

PARDUBICE — Zajímavý zápas s bodovým ziskem sehráli starší dorostenci HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Východočeši hostili na domácím ledě Duklu Jihlava, která v posledních šesti zápasech neztratila ani bod. Vyrovnaný zápas rozsekly až samostatné nájezdy, ve kterých byli šťastnější hosté.

Extraliga staršího dorostu, 18. kolo, sobota 3.11.2012, ČEZ Arena Pardubice

Dukla Jihlava

2:3sn
0:0, 1:1, 1:1 – 0:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 21:47 Kysela (Havrda), 57:22 Špaček (Chvojka) – 22:25 Mandát (Anděl, Jícha), 41:22 Mahút (Beran), rozhodující samostatný nájezd Jícha. Rozhodčí: Barek – Buček, Huryta. Vyloučení: 3:4, navíc Špaček (Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. Diváci: 60. Střely na branku: 32:32. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.
Dynamo Pardubice: Stibůrek – Budík, Divecký, Kalous, Kracík, O. Petric, Procházka – Barkóci, Bohuněk, Havrda, Hlaváček, Chvojka, Kuťák, Kysela, Panna, Polák, Špaček.
Dukla Jihlava: Svoboda – Čermák, Košař, M. Mandát, Port, Půža, Žuček – Anděl, Balaštík, Beran, Dvořák, Hotař, Jícha, Mahút, J. Mandát, Severa, Vykouk.

Už od samého začátku duelu mezi týmy HC ČSOB Pojišťovna Pardubice a HC Dukla Jihlava, bylo jasné, jakým směrem se bude utkání odvíjet. Hned první minuty nabídly útočný hokej plný nasazení a také šancí. Žádná ovšem neskončila gólem. Tím nejzajímavějším momentem byla příležitost ze čtrnácté minuty, kdy Martin Hlaváček vyslal přesnou přihrávku přes celé hřiště na Radovana Chvojku, který přiťukl Ondřeji Polákovi, jenž stál neatakovaný před hostujícím brankařem Svobodou, ten, ale jeho nedůrazný pokus kryl.

Druhá třetina se odehrávala ve stejně vysokém tempu a přinesla konečně i branky. Skóre podvečerního zápasu otevřel ve 22. minutě Jiří Kysela, který doklepl kotouč za bezmocného Dominika Svobodu v brance Dukly – 1:0.

Hned v prvním útoku po vhazování se ovšem dočkali i hosté z Vysočiny. Za necelých třicet sekund po prvním gólu si Jan Mandát vyčíhl přihrávku Lukáše Anděla a bleskurychle vyrovnal – 1:1. Po vyrovnávacím gólu byla Jihlava aktivnější. Velké šance však byly k vidění na obou stranách a jen zásluhou výborných výkonů obou brankařů, se stav neměnil.

Ve třetí periodě tempo gradovalo. Na jejím začátku, přesně ve 42. minutě, strhnul vedení na stranu hostů Ján Mahút. Šikovný útočník Dukly dostal trestuhodně moc prostoru před Antonínem Stibůrkem a měl dostatek času ho nadvakrát překonat – 1:2.

Ján Mahút mohl vedení pojistit, kdyby proměnil své velké příležitosti z 51. minuty. Svěřenci Vladimíra Martince museli začít riskovat a nechávali pootevřená zadní vrátka, což pramenilo v brejkové situace hostí. V tu chvíli všechny akcie na bodový zisk držel Antonín Stibůrek, jenž všechny tyto příležitosti skvěle vychytal. Pardubičtí v závěrečném tlaku přeci jen vyrovnali. V 58. minutě Michael Špaček rozjásal domácí střídačku, když z prostoru kruhů prostřelil Dominika Svobodu – 2:2.

Za nerozhodného stavu se v prodloužení snažili oba celky strhnout vedení na svou stranu. Žádná ze střel se neujala a tak zápas dospěl k samostatným nájezdům. V těch byli šťastnější hosté z Vysočiny a Lukáš Jícha dotvořil konečný stav na 2:3.