26.3.2007

Cíl splněn! Pardubice dobyly Budvar arénu v pravý moment

Napodruhé se to povedlo. Pardubičtí hokejisté se radují z vítězství 5:2 a vedení 3:1 na zápasy v semifinálové sérii nad HC Mountfield České Budějovice. Výhra na jihu Čech se ovšem nerodila lehce. Pardubičtí sice vedli zásluhou Zdeňka Ondřeje, Petra Koukala a Tomáše Rolinka 3:0, ale domácí borci zvládli během 80 sekund snížit na jednobrankový rozdíl. Ve třetím dějství si ale hostující celek nabyté vedení pojistil gólovými zásahy Petra Sýkory. Stínem utkání bylo ošklivé zranění Petra Koukala, zápas nedohrál Jan Snopek. Petr Koukal se již vrátil z nemocnice, oko má silně podlité, víčko sešité. Jeho start ve třetím utkání není vyloučen.

O2 extraliga, SF4, pondělí 26.3.2007, Budvar Aréna

České Budějovice

2:5
0:2, 2:1, 0:2
Branky a nahrávky: 35:23 Gřegořek (Sailer), 36:43 Sailer (Posmyk) – 5:56 Ondřej (Kolář), 18:54 Koukal (Kolář), 34:46 Rolinek, 44:23 Sýkora (Čáslava), 47:38 Sýkora (Rolinek). Rozhodčí: Jebavý, Turčan – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 13:14, navíc Gřegořek 5 minut a trest ve hře, Hübl, Kutlák oba 10 minut osobní trest – Píša 10 minut osobní trest. Využití: 2:3. Diváci: 6421 (vyprodáno). Střely na branku: 42:30. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:5.
České Budějovice: Turek – Toman, Gřegořek, Mucha, Kutlák, Vydarený, Posmyk – M. Hudec, V. Hübl, Hřebejk – Šimánek, Brabenec, Sailer – Mertl, Vak, Kotrla – Gulaš, Stantien, Hašek. Trenéři: Josef Jandač a Milan Kupka.
Dynamo Pardubice: Lašák – Píša, Čáslava, Snopek, Havíř, Čech, Linhart, M. Šeda – Sýkora, Hlinka, Rolinek – Andrašovský, Pucher, Pivko – Ondřej, Koukal, Kolář – Čaloun, Blažek, Mrázek. Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.

On line přenos Statistiky zápasu Zápis o utkání Referát ČTK

Nervózní a důležité utkání začal aktivněji domácí tým. Těsně mimo tyče mířil Hübl, následně do Lašákova hrudníku Šimánek. Když neuspěl ani z otočky střílející Mertl, byli po počáteční českobudějovické pětiminutovce na řadě Východočeši. Těžko uvěřitelnou minelu předvedl u vlastní střídačky Šimánek. K samostatnému nájezdu vybídl Ondřeje, ten (do ještě lepší pozice) zadovkou přihrál Janu Kolářovi. Vyjetý Turek se už jen mohl ohlédnout na, do prázdné branky zakončujícího, forvarda Moelleru – 0:1. K nelibosti Jihočechů v síti puk neskončil ani po souhře Šimánka se Sailerem. Dvougólového vedení se naopak, ještě před první sirénou, dočkaly Pardubice. V přesilové hře se po kombinaci celé pětice spoluhráčů prosadila dvojice Kolář - Petr Koukal - 0:2.

Trenéři HC Mountfield patrně své ovečky pokárali za nedostatečnou střelbu. Puky létaly brankovištěm, jen to svištělo, ale domácí ne a ne se prosadit. V největší šanci nedokázal snížit Štěpán Hřebejk. České Budějovice si aktivitou vynutily řadu pardubických faulů, ale v oslabení byli Východočeši, v čele se slovenským gólmanem, vynikající. Po polovině zápasu to už s domácími nevypadalo moc dobře. Ze situace dva na jednoho se nakonec vyklubal samostatný nájezd Tomáše Rolinka, jenž mazácky podél Turkova betonu dokázal zakončit – 0:3. Pardubický centr demonstroval, jak pevně Pardubice drží v rukách otěže efektivity. HC Mountfield se ale do zápasu dokázal vrátil během dvou minut. V přesilové hře si několikrát vyměnili na modré kotouč Sailer s Petrem Gřegořkem. Budějovický obránce vypálil a snížil – 1:3. Po Posmykově střele se strhla před Lašákem mela, kterou dorážkou ukončil českobudějovický kapitán. Petr Sailer - 2:3.

Vyrovnat mohl Šimánek. Jenže střílenou přihrávku v tísni tečovat nestihl. Závěrečné dějství patřilo ostrostřelci Petru Sýkorovi. Dělovku od modré viděl Turek přes Posmyka na poslední chvíli. Parádně zasvištěla do růžku jihočeské branky – 2:4. Druhá Sýkorova chvíle přišla těsně po vhazování ve 48. minutě. V přesilové hře se prosmýkl až k zakončení. Střela po ledě, respektive pátý gól v jihočeské síti, definitivně rozhoduje utkání.

Celé utkání provázela vynikající atmosféra vyprodané Budvar Arény, ke které přispěli i sympatičtí fanoušci z města perníku. Pardubický Moeller vede 3:1 na zápasy.