23.9.2006
Jan Hrabal

Petr Sýkora dal hattrick, na body to nestačilo

Aktualizováno o kvalitní fotografie! Pět gólů nastřílel HC Moeller Pardubice v televizním utkání na třineckém ledě. Přesto to na bodový zisk nestačilo. Nejvíce se v dresu Východočechů zaskvěl útočník Petr Sýkora, který vstřelil tři branky. Pardubickým haprovala obrana, která inkasovala sedm branek. Moeller tak v přestřelce neuspěl.

O2 extraliga, 7. kolo, sobota 23.9.2006, Zimní stadion Třinec

Oceláři Třinec

Dynamo Pardubice

7:5
2:3, 3:0, 2:2
Branky a nahrávky: 2:40 Martynek, 6:26 Peterek (Polanský), 21:30 Peterek (Polanský), 27:24 Martynek (Peterek), 28:05 Korhoň (Tomas), 47:21 Razingar (Skořepa), 52:56 Martynek (Peterek) – 0:27 Sýkora (Rolinek), 4:12 Sýkora (Rolinek), 19:18 Hlinka (Snopek), 43:23 Sýkora (Rolinek), 51:36 Koukal (Koma). Rozhodčí: Homola – Čech, Chytil. Vyloučení: 13:11 navíc Výtisk (Třinec) a Kolář (Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 3:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 1272. Střely na branku: 35:38. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 5:3, 5:4, 6:4, 6:5, 7:5.
Oceláři Třinec: Biegl (21. L. Daneček) – Tesařík, Výtisk, D. Seman, Pácal, Kroupa, Frolo – Razingar, Skořepa, Zálešák – Kudrna, Peterek, Martynek – Tomas, Polanský, Korhoň – J. Daneček ml., Kolusz, Hašek. Trenéři: Jiří Juřík, Jan Daneček a Aleš Mach.
Dynamo Pardubice: Lašák (28. Koutský) – Snopek, Havíř, Koma, Čáslava, Novotný, Linhart, M. Šeda – Sýkora, Blažek, Rolínek – Čaloun, Koukal, Kolář – Ondřej, Hlinka, Andrašovský – Starý, Tvrdík, Nakládal. Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.

Komentář

Audio záznam Zápis o utkání Referát ČTK

Utkání v Třinci nabídlo zajímavou přestřelku, kromě Petra Sýkory vstřelil hattrick i útočník domácích Ocelářů Rostislav Martynek. Moelleru se nepovedla hlavně druhá třetina, kdy během sedmi minut inkasoval třikrát.

Střílelo se od počátku

To, že zápas s Třincem nabídne celkem tucet gólů, naznačil již úvod střetnutí. Ještě neutekla ani půlminutka a po bravurní spolupráci první formace Pardubic vlétl do pásma soupeře Petr Sýkora a v obtížné pozici zasunul kotouč pod brankáře Biegla – 0:1. Hned na to měl velkou šanci Petr Koukal, jenž těsně minul poloodkrytou klec Třince.

Neutekly ani dvě minuty a rozhodčí Homola opět ukazoval směrem do branky. Tentokrát po dělovce Petra Sýkory, která skončila za zády Radovana Biegla – 1:2.

V krátkém sledu poté byli vyloučeni Andrej Novotný a Michal Tvrdík a domácí měli možnost téměř minutové přesilovky pět na tři. Tu využil Jan Peterek, který po perfektní nahrávce od mantinelu z hole Jiřího Polanského, zasunul puk za Jána Lašáka – 2:2.

Na řadě byly tedy opět Pardubice. Gólu se dočkaly až v poslední minutě prvního dějství. Mezitím sledovaly poloprázdné tribuny ve Werk aréně vyrovnaný hokej s šancemi před oběma brankami.

Pardubice přesto odcházely do šaten za jednogólového vedení, v přesilovce se po lišácké přihrávce z rohu kluziště od Jana Snopka trefil v nelehké pozici Miroslav Hlinka – 3:2.

Třinec uletěl během sedmi minut

Do druhého dějství vstoupili domácí s Lukášem Danečkem v brance, který nahradil zdravotně indisponovaného Radovana Biegla. Třinecký soubor se semkl a byl daleko aktivnější. Jeho forčekink dělal Moelleru pořádné problémy.

Nastartovat Slezany pomohla i přesilová hra pět na tři. V závěru prvního dějství byl totiž vyloučen Petr Čáslava, kterého za vražení na hrazení doplnil další bek Andrej Novotný. A duo Polanský – Peterek si zopakovalo úspěšnou spolupráci. Gól na 3:3 padl prakticky po identické souhře…

Ocelářům po třetí brance pořádně narostla křídla, najednou jich byl plný led. A na tento vzlet nedokázal Říhův tým zareagovat. Ve 28. minutě obrátil skóre na 4:3 z pohledu domácích Rostislav Martynek v přesilové hře. Chyba pardubické obrany, která nechala Třineckého zcela volného, naštvala Jána Lašáka, jenž se nechal vystřídat.

Vladislav Koutský, který jej zastoupil, lovil puk z branky za necelou minutu. Lubomír Korhoň našlápl ve středním pásmu a jeho bomba prosvištěla okolo Koutského ramen pod horní tyčku – 5:3. Třinec obrátil ze stavu 2:3 na 5:3 během šesti minut a dvaceti pět vteřin!

I ve zbylých minutách druhého dějství byli domácí lepším celkem, častěji se dostávali do místy dezorientované obrany HC Moeller.

Dvojí snížení na jednu branku k vyrovnání nevedlo

V kabině Pardubic muselo proběhnout pořádné hromobití. Moeller se snažil hrát dopředu, napadal třineckou rozehrávku a hnal se za gólem. Chyb v obraně se ale nevyvaroval.

Ve 44. minutě po přihrávce od Tomáše Rolinka ujel do samostatného úniku Petr Sýkora a snížením na 5:4 vstřelil svůj třetí gól zápasu.

Jenže o čtyři minuty později dostal od Skořepy přihrávku mezi kruhy Tomaž Razingar a střelou z voleje vrátil Ocelářům dvougólový náskok.

Pardubicím zpět k jednobrankové ztrátě pomohla přesilovka, kterou v 51. minutě využil obratnou tečí Komovy Petr Koukal – 6:5. Trenér Miloš Říha burcoval své svěřence, cítil, že zápas není zdaleka ztracený.

Ale zase chyba v defenzívě vrátila Třinci vedení. Rostislav Martynek využil zaváhání Petra Sýkory na modré čáře, vlétl před Koutského a vstřelil poslední branku utkání – 7:5.

Pardubice se poté sice snažily o zázrak, ale ten se nekonal. Zvrátit sérii čtyř proher může HC Moeller již zítra, kdy od 17.00 hodin přivítá hokejisty karlovarské Energie. Po třech utkáních na kluzištích soupeřů se Pardubice předvedou v domácí aréně.