Reportáž ze zápasu

Staropramen extraliga ledního hokeje, 43. kolo, pátek 19.2.1999, Zimní stadion České Budějovice

České Budějovice

Dynamo Pardubice

2:2
0:2, 1:0, 1:0
Branky a nahrávky: 25. Kutlák (Barus), 60. Martínek (R. Ťoupal, Nedoma) – 14. T. Martinec (Kudrna), 15. Jantovský (Píša, Blažek). Rozhodčí: Kolísek – Hauser, Pokorný. Vyloučení: 6:6, navíc Turek (České Budějovice) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. Diváci: 4004. Průběh utkání: 0:2, 2:2.
České Budějovice: O. Svoboda – Suchánek, Martínek, Nedoma, Kutlák, K. Ťoupal, R. Čech – V. Král, Turek, Bartoš – Barus, R. Ťoupal, Rob – Sailer, Filipi, Brabenec.
Dynamo Pardubice: Barta – Malinský, Jančařík, Píša, Čáslava, Pospíšil, Pácal – Kudrna, T. Martinec, Mikeska – Jantovský, Blažek, S. Procházka – Rozsíval, Plášek, Koudelka.

Komentář

Nerozhodným výsledkem 2:2 skončilo utkání celků usilujících o udržení postupových míst do play off. Budějovičtí museli po první třetině dotahovat dvoubrankové vedení Pardubic a cenný bod jim zajistil až pět sekund před koncem při hře bez brankáře reprezentační obránce Radek Martínek.

Domácí měli sice zpočátku optickou převahu, ale s pukem se pohybovali jen v uctivé vzdálenosti od Bartovy branky. Pardubičtí perfektně bránili, spoléhali na rychlé protiútoky a dvakrát byli blízko gólu. Také hlavním motem Jihočechů bylo nedostat gól, a tak se skóre měnilo poprvé až ve 14. minutě. V první početní převaze stačilo Pardubickým pouhých šest sekund, aby Tomáš Martinec poslal hosty do vedení. Zaskočení Jihočeši se ještě nestihli vzpamatovat a gólman Svoboda inkasoval po 49 vteřinách znovu z hole Jantovského.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili domácí aktivněji a již po dvou minutách se na Bartu řítil osamocený Rob. Pardubického gólmana nepřekonal, o tři minuty později to ale již dokázal obránce Kutlák. Jihočeši ještě přidali, ovšem hosté nápor i přes několik přesilovek soupeře nápor přestáli.

Úporná snaha o vyrovnání pokračovala i v závěrečném dějství. Domácí se nutili do útočení daleko více než soupeř, ale v koncovce již téměř tradičně selhávali, než bod zachránil pět vteřin před závěrečnou sirénou při power play Martínek.

Ohlasy po utkání

Jaroslav Liška (HC České Budějovice): „Soupeř hrál jako vždycky důrazný hokej s výborným bruslením. To nám z počátku dělalo problémy, proto jsme také po první třetině prohrávali. Zápas jsme samozřejmě chtěli vyhrát, bod je pro nás málo. Hosté mají ve vzájemných zápasech s námi v letošním ročníku o branku lepší skóre. To může rozhodnout i o osmé příčce a boji o play off.“

Milan Chalupa (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Jeli jsme do Českých Budějovic neprohrát, což se nám podařilo. Začali jsme dobře, ovšem ve druhé třetině nás Budějovice při svých přesilových hrách přibrzdili. Domácí se postupně dostali do tlaku a bohužel pět vteřin před závěrem srovnali. Tak zkušeným hráčům, kteří byli v té době na ledě, by se to nemělo stát.“