Reportáž ze zápasu

Staropramen extraliga ledního hokeje, 4. kolo, pátek 18.9.1998, Zimní stadion města Pardubic

Branky a nahrávky: 39. S. Procházka (Jantovský), 44. Koudelka (Martinec) – 11. Kotalík (Suchánek), 25. Sailer (Kotalík, Čech). Rozhodčí: Bolina – Hauser, Pokorný. Vyloučení: 5:9. Bez využití. Diváci: 8952. Průběh utkání: 0:2, 2:2.
Dynamo Pardubice: Barta – Pácal, Píša, Malinský, Jančařík, Kříž, Mudroch – Mikeska (41. Rozsíval), Blažek, Jantovský – S. Procházka, T. Martinec, Kudrna – Koudelka, Plášek, Kábrt.
České Budějovice: O. Svoboda – Nedoma, K. Ťoupal, Suchánek, Čech, Martínek, Sičák – Štrba, R. Ťoupal, Barus – Kotalík, Turek, Sailer – Král, Filipi, Bartoš.

Téměř vyprodaný pardubický stadion viděl první letošní ztrátu domácích hokejistů, kteří podlehli v kvalitním zápase hráčům Českých Budějovic.

Domácím patřil úvod utkání, vytvořili si herní převahu, ale příliš kombinovali v útočné fázi a ke střelbě se dostávali zřídka. Jihočeši pozorně a důrazně bránili a pardubickým hráčům nedali prostor ke střelbě. Sami využívali každé příležitosti k rychlým brejkům. Prim v tomto směru hrála Turkova řada, která se postarala o překvapivé vedení. V 11. minutě nepříliš jistý Barta před sebe vyrazil střelu Sailera a Kotalík pohotově poslal puk do branky. Vzápětí měli hosté další šanci, ale domácí se nedali zaskočit a naopak v závěru třetiny několikrát ohrozili soupeřovu branku.

Ve druhé třetině se obraz hry podstatně nezměnil, domácí ze všech sil útočili, ale ve 25. minutě dostali lekci z produktivity. Domácí Procházka v nájezdu na Svobodu neuspěl a z protiútoku Sailer zvýšil. Jihočeši bránili dvoubrankové vedení a před brankářem Svobodou vytvářeli neprůstřelnou hradbu těl. Pokud puk prošel, byl na místě Svoboda, který inkasoval až ve 39.minutě po chytré akci Stanislava Procházky.

Do závěrečné třetiny vstoupili domácí s ohromným důrazem a vůlí změnit nepříznivý výsledek. Podařilo se jim to ve 44. minutě brankou Koudelky po individuální akci Tomáše Martince. Snaha domácích o čtvrté vítězství ale ztroskotala na pevné obraně Jihočechů.

Ohlasy po utkání

Miloš Říha (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Předvedli jsme daleko kvalitnější výkon než proti Slavii. Mužstvo hrálo v pohybu, byly tam skvělé kombinace, ale hosté zatáhli obranu, velice dobře bránili a navíc jim pomohl vynikající gólman Svoboda. Hráli jsme poměrně dobře v útoku i v obraně, jenom mě mrzí neproměněné přesilovky. Kdybychom proměnili alespoň jednu, zápas by určitě vypadal jinak a utkání bychom vyhráli. Jsem ale nesmírně rád, že za stavu 0:2 se mužstvo nepoložilo, začalo daleko víc bojovat, střílet a myslím si, že remíza je koneckonců spravedlivá.“

HC České Budějovice): „Jeli jsme do Pardubic s vědomím, že to bude velice těžké utkání, protože pardubické mužstvo bojuje do poslední minuty. Zvládli jsme defenzívu a především bych chtěl vyzdvihnout výkon brankáře Svobody. Bude–li i nadále podávat takový výkon jako dnes, můžeme vozit body i z venku. Soupeř nás postupně dostával pod tlak a my jsme se dopouštěli chyb, ze kterých domácí dávali góly. V poslední třetině jsme se ale z nich poučili a snažili se lépe pokrýt střední pásmo. S bodem jsem spokojen.“

4. kolo, 18. 9. 1998
PCE - CEB