Reportáž ze zápasu

Český Telecom extraliga ledního hokeje, 9. kolo, pátek 29.9.2000, Zimní stadion města Pardubic

České Budějovice

3:2p
0:0, 1:1, 1:1 – 1:0
Branky a nahrávky: 37:30 T. Blažek (Tvrdík), 55:28 Divíšek (Filip), 64. P. Sýkora (Lubina) – 30:55 V. Nedorost (Kotalík), 45:59 Kotalík (V. Král, Čierny). Rozhodčí: Vokurka – Hejduk, Jonáš. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Diváci: 6675. Střely na branku: 34:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Píša, M. Duben, Malinský, Jančařík, A. Novotný, Divíšek – Kábrt (35. Mikeska), Janecký, P. Sýkora – Tvrdík, T. Blažek, Lubina – J. Kudrna, Filip, S. Procházka.
České Budějovice: Čapek – Jasečko, Jindra, Benák, R. Martínek, R. Suchánek, Čierny – Rob, Filipi, Bělohlav – V. Král, Turek, Šimánek – Kotalík, V. Nedorost, Brabenec.

Hokejisté Pardubic porazili v zápase devátého kola České Budějovice 3:2, ale o jejich výhře rozhodl až ve čtvrté minutě prodloužení Petr Sýkora. Hosté si tak připsali již pátou porážku v řadě, i když tentokrát získali alespoň bod.

Pardubice však i přes výhru podaly slabý výkon a jedině díky slabé střelecké potenci soupeře neprohrály. V úvodní třetině dominovali na ledě obranné řady a na obou stranách se útočníci jen těžko prosazovali. Oba týmy si vytvořily minimum šancí, přesto se ale hrál rychlý důrazný hokej. Jihočeši se snažili přehrát domácí obranu spíše kombinační hrou, domácí spoléhali na individuální akce.

Ve 24. minutě měl velkou šanci otevřít skóre Turkův útok, ale tři Jihočeši nepřekonali jediného obránce domácích. Do zaslouženého vedení šli hosté ve 31. minutě. Vše začalo chybou domácího Novotného ve středním pásmu a celou akci, byť trochu krkolomnou, zakončil Nedorost. Pardubičtí se po gólu nemohli vzpamatovat a vysunutá obrana soupeře jim dělal téměř nepřekonatelné problémy. Přesto ve 35. minutě mohl Sýkora vyrovnat, ale svůj únik zakončil jen trefou Čapkovy masky. Domácí se zlepšili až v samém závěru druhé třetiny s příchodem Mikesky, který vystřídal Kábrta, zvýšili důraz a ve 38. minutě Blažek srovnal skóre.

V úvodu třetí třetiny se ale domácí opět vrátili k neproduktivní hře. Soupeři nechali prostor, a když zbytečně fauloval Procházka, hosté se ujali po 45 vteřinách vedení. Možnost zvýšit měli Turek a Filipi, ale oba ztroskotali na výborném Svobodovi. V 56. min. se perfektně trefil od modré pardubický Divíšek a znovu bylo vyrovnáno. Domácí měli necelé dvě minuty před koncem šanci rozhodnout utkání při vyloučení Martínka, ale početní převahu nevyužili.

Potřetí v této sezóně se v Pardubicích prodlužovalo a podruhé se nakonec radovali domácí. V 64. minutě biliárovou přihrávku Lubiny proměnil Sýkora v rozhodující gól.

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Chtěli jsme tři body, ale očekávali jsme, že hosté se soustředí na obranu. To se potvrdilo, my jsme měli v nohou těžké utkání v Plzni. Jsem rád, že se mužstvo za nepříznivého stavu dokázalo zvednout.“

Jaroslav Liška (HC České Budějovice): „Můžeme být spokojeni se způsobem hry, jakou jsme zde odvedli. Rozhodly neproměněné šance Filipiho a Turka a vyloučení v 56. minutě. V prodloužení jsme měli být víc aktivní. Při troše štěstí jsme zde mohli vyhrát.“