Reportáž ze zápasu

Český Telecom extraliga ledního hokeje, 3. kolo, neděle 16.9.2001, Zimní stadion Hradec Králové

České Budějovice

5:2
1:0, 2:1, 2:1
Branky a nahrávky: 9:57 Pácal (Janecký), 31:01 P. Sýkora (Mikeska, Janecký), 31:16 T. Blažek (Lubina), 41:37 T. Blažek (Kudrna), 50:49 Lubina (Kudrna) – 23:19 Horák (Rob), 48. Brož (Štrba). Rozhodčí: Svoboda – Chytil, Pospíšil. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 6210. Střely na branku: 50:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Vyhlídal, Pácal, M. Sýkora, Mudroch, Novotný, Malinský – P. Sýkora, Janecký, Mikeska – Kudrna, Blažek, Lubina – Rolinek, Pospíšil, S. Procházka.
České Budějovice: Mařík – Nedoma, Jindra, R. Suchánek, Zubíček, Čierny, Vaněček – Rob, Horák, Brabenec – Sailer, Štrba, Šimánek – Brož, Vondrka, Hřebejk – Řehoř, Hlávka, Michálek.

Hokejisté Pardubic se na druhý pokus dočkali ve svém dočasném „exilu“ v Hradci Králové výhry a po úterní prohře s pražskou Slavií tentokrát porazily České Budějovice v nastaveném čase 5:2.

Pardubičtí hráči se dostali do vedení v 10. minutě, kdy v přesilové hře Janecký šikovně uvolnil obránce Pácala, ten projel až před brankáře Maříka a nemýlil se. V 15. minutě měli početní výhodu Jihočeši, ale do gólové šance se nedostali. V závěru první třetiny mohl po průniku Petra Sýkory zvýšit Mikeska, ale hostující gólman Mařík byl proti.

Teprve po přestávce začaly České Budějovice více hrozit, ale vyloučení Michala Sýkory nepotrestali. Po návratu pardubického obránce na led však Robovu ránu poslal za Svobodova záda Horák. Rozhodující byla 32. minuta, kdy nejprve Petr Sýkora poslal Východočechy znovu do vedení a za pouhých 15 sekund po akci Lubiny zvýšil Blažek na 3:1.

V 42. minutě znovu Blažek zvýšil již na rozdíl tří branek a přestože se Brožovi podařilo snížit, nebylo to hostům nic platné. Poslední slovo měl v 51. minutě Lubina, který upravil na konečných 5:2.

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „O našem vítězství rozhodl druhý a třetí gól v krátkém časovém úseku. Výhra nám určitě zvedne sebedůvěru, stále nás však trápí nepříliš výrazná koncovka.“

Jaroslav Jágr (HC České Budějovice): „Do stavu 1:1 jsme se soupeřem drželi krok, potom rozhodly slepené góly domácích. Přesto musím své svěřence pochválit, odvedli maximum.“