28.09.2014

VIDEO: Tenhle blafák zkouším, usmíval se Radoslav Tybor

PARDUBICE — Zlaté dva body vydolovali hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice v nedělním utkání s Kometou Brno. Východočeši nejprve vyrovnali jednobrankové manko gólem na začátku třetí třetiny, v samostatných nájezdech uspěli díky skvělému Robertu Kristanovi. V zápase zazářil celý tým, v něm čněl Radoslav Tybor.

„Hrál se velmi dobrý zápas, přišli fanoušci, ti nás po celý zápas hnali dopředu. Jsem rád, že jsme uspěli v samostatných nájezdech a získali jsme podle mě zlaté body,“ hodnotil výhru 3:2 po samostatných nájezdech slovenský kanonýr.

Pardubice soupeře na startu duelu válcovaly. „Do utkání jsme vstoupili dobře, ale když Kometa srovnala na 1:1, tak jsme se začali nějak bát. Tam nám výrazně pomohl Robert Kristan. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že chceme minimálně vyrovnat, Lukáš Nahodil mi to výborně hodil, původně jsem chtěl střílet z první, ale nešlo to, měl jsem puk na delší hokejce. Měl jsem dostatek času, abych brankáře Čiliaka vymíchal,“ komentoval zápas, který zhlédlo téměř 8700 fanoušků.

Početné obecenstvo vidělo 65 minut živé hry, po plichtě musely rozhodnout samostatné nájezdy. Hned v první sérii se trefil Radoslav Tybor, brankář Robert Kristan postupně zlikvidoval penalty Vojtěcha Němce, Petra Tona a Tomáše Svobody.

„Měli jsme ve třetí třetině více šancí jak Brno, chtěli jsme získat tři body. Jsem rád za alespoň dva. Při nájezdu jsem byl rozhodnutý, že mu vystřelím od vyrážečku, nebo udělám tento blafák. Před rozbruslením tohle zkouším, tak jsem rád, že to vyšlo i v zápase,“ doplnil pro klubový YouTube kanál.