14.01.2015

VIDEO: Po dvou gólech jsme se uklidnili, řekl Václav Benák

PRAHA — Dvěma vstřelenými brankami pomohl k výhře hokejistů HC ČSOB Pojišťovna Pardubice tvořivý obránce Václav Benák. V závěru první třetiny využil přesilovku pět na tři, v úvodu druhého dějství dorazil puk do brány v klasické početní výhodě.

„Přežili jsme začátek a poté nám dost pomohla využitá přesilovka pět na tři, po které jsme vedli 2:0. Uklidnili jsme se a začali svůj hokej,“ řekl nejproduktivnější pardubický zadák, který je v celkové statistice produktivity extraligových obránců pátý.

„Takové zápasy nejsou jednoduché, my jej museli zvládnout vítězně a s tím jsme do toho šli. Věděli jsme, že Slavia do toho půjde naplno, navíc neměla co ztratit. Z minulosti víme, že je velmi nepříjemným soupeřem. Jsme nesmírně rádi, že jsme to takhle zvládli a vyhráli,“ pokračoval pro klubový YouTube kanál.