17.04.2015
(HoH)

Opustil nás pan Jaroslav Holík

JIHLAVA — Ve věku 72 let zemřel legendární hokejista a později úspěšný trenér Jaroslav Holík, který krátce vedl také hokejisty Pardubic. V noci na dnešek podlehl dlouhé nemoci.

Jeho kariéra je neodmyslitelně spjata s Duklou Jihlava, s níž vybojoval sedm ligových titulů jako hráč a další čtyři jako trenér. V letech 1999 až 2003 byl hlavním koučem reprezentační dvacítky a jako dosud jediný trenér ji dovedl ke zlatu na mistrovství světa, a to hned dvakrát po sobě (2000 a 2001).

S hokejem začínal v rodném Havlíčkově Brodě, stejně jako jeho neméně slavný mladší bratr Jiří, trojnásobný mistr světa.

V hokeji slavil úspěchy i syn Jaroslava Holíka Robert (Bobby), který vybojoval dvakrát Stanleyův pohár. Dcera Andrea se věnovala tenisu a stala se vítězkou wimbledonské juniorky.

V posledních letech Holíka trápily různé zdravotní problémy, v roce 2011 mu kvůli infekci musela být amputována část levé nohy. V roce 2012 obdržel nesmlouvavý útočník i trenér za svůj celoživotní postoj hlavní cenu Českého klubu fair play.

Hokejový klub HC ČSOB Pojišťovna Pardubice vyjadřuje všem pozůstalým upřímnou soustrast.