01.04.2015
(HoH)

APRÍL: V nové sezoně zdravě a bez alkoholu!

PARDUBICE — Pivo a klobása? Tak to už v nové extraligové sezoně nebude v Tipsport areně možné. Možnosti občerstvení se rozšíří o produkty zdravé výživy, na tučné pochoutky a pivo nezbude místo.

Pivo a klobása? Tak to už v nové extraligové sezoně nebude v Tipsport areně možné. Možnosti občerstvení se rozšíří o produkty zdravé výživy, na tučné pochoutky a pivo nezbude místo.

Možnosti občerstvení se od nové sezony radikálně promění. Novinkou bude úplná absence alkoholu. Už si nebudete jako dřív moci objednat desetistupňové pivo, místo něj bude v nabídce čepované nealkoholické pito. Šťávy nově nebudou nabízeny pouze v plastových lahvích, ale tmavé a žluté limonády budou nově k mání i točené do kelímku.

Pohárky stejně jako v letošní sezoně zůstanou vratné za zálohu padesát korun. Tento systém se osvědčil a pomohl snížit množství vyprodukovaného odpadu během extraligových utkání. Nyní chce klub zacílit i na zdravé stravování svých fanoušků.

A tak zpátky k občerstvení: kromě nápojů dojde k proměně i pochutin prodávaných v hale. V nabídce se už nesetkáte s laskominami, které obsahují více než dvě procenta tuku. Odzvonilo tedy nejen klobásám a párkům. Nepochutnáte si také třeba na brambůrkách a dalších tučných dobrotách.

Naopak se můžete těšit na novinky jako třeba sušené ovoce vážené do kornoutu, více rozšířená bude vařená kukuřice, kterou nově budou nabízet všechny stánky v Tipsport areně. K dostání více také bude sortiment zeleniny jako jsou okurky a papriky. Na východním ochozu arény budete moci navštívit speciální salátový bar.

Co se týče zmíněného ovoce, tak se můžete těšit na opravdu pořádnou dávku vitaminů: na kusy se budou prodávat jablka, hrušky, mandarinky, pomeranče a kiwi. Na hmotnost zase hroznové víno, maliny, jahody a borůvky.

Vedení klubu v těchto dnech jedná o možnosti, že jeden stánek v hale by se stal mléčným barem. Ten by nabízel kromě mléčných nápojů také vybrané pochoutky jako sýry, tvarohy nebo jogurty.