03.03.2013
David Záruba

Tomáš Nosek: Sebereme se a vrátíme se do Kladna

KLADNO — Kladenská mise nevyšla, Pardubice ztrácí na svého protivníka v předkole play off Ćeské pojišťovny dva zápasy. V pondělí 4. března 2013 budou Východočeši odvracet první mečbol poté, co v Kladně prohráli oba zápasy o jediný gól.

„Je to těžké na psychiku, ale musíme se z toho sebrat. Je potřeba dvakrát doma vyhrát a vrátit se zpátky do Kladna,“ vyhlásil jasně mladý útočník Tomáš Nosek.

Tomáš Nosek v play off

V prvním utkání poslal do jízdy Jana Semoráda, který předložil v situaci dvou na jednoho ideální pas Tomáši Zohornovi a ten vyrovnal na 1:1. Ve druhém zápase vsítil gól na 2:1 z pohledu Pardubic, když přes beka prostřelil Jana Cháberu.

Pardubice byly ve druhém utkání na středočeském ledě blizoučko výhře. Dokázaly otočit z 0:1 na 2:1 ve svůj prospěch, jenže pak inkasovaly v oslabení tři na čtyři, kdy kladenský tlak zúročil nestárnoucí Pavel Patera.

„Věřil jsem, že stav 2:1 udržíme… Jenže přišlo vyloučení, Kladno srovnalo a v prodloužení otočilo celý zápas,“ poznamenal střelec druhé pardubické branky v sobotním utkání.

Tomáš Nosek se během sezony naplno zapracoval do pardubické sestavy a v předkole play off je spolu s Janem Semorádem s bilancí 1+1 nejproduktivnějším hráčem Pardubic. Svůj gól vstřelil v 54. minutě poté, co vystřelil přes beka na kladenskou branku a gólman Chábera propustil puk za sebe.

„Neměl jsem záměr střílet brankáři mezi betony, ale jak se přesouval, tak mu to tam propadlo. Objížděl jsem v tu chvíli beka a plánoval jsem střelu. Mohu být rád, že to tam propadlo, ale stejně jsme prohráli,“ rozmrzele konstatoval.

Vrátíme se do Kladna!

Kladno porazilo Pardubice v obou zápasech nadšeným hokejem plným energie a entuziasmu. V prvním vzájemném utkání to bylo znatelné, ve druhém už tolik ne. Kdyby byli hosté produktivnější v koncovce, mohli uspět.

„Pořád nám něco chybí, i když v sobotu jsme se zlepšili. Atmosféra play off nám nejspíš trochu začala svazovat nohy. Jestli jsme víc nervózní… Těžko říct, čím to je, že se nám nedaří tolik jako na konci základní části,“ přemýšlel nahlas.

Tomáš Nosek proti Kladnu

• Sezona 2012/2013:
    6 zápasů – 1 branka a 3 nahrávky
  • Sezona 2011/2012:
    2 zápasy – 0 branek a 1 nahrávka

Rychlý kladenský přechod do pásma a vysokofrekvenční bruslení od první do poslední minuty dělají Pardubicím problémy.

Jenže teď se bude hrát v Pardubicích, kde domácí tým pod vedením manažera Miloše Říhy neztratil ani bod.

„Nedokážeme jejich přímočarou hru eliminovat. Doma to bude ale něco jiného. Pomůžou nám lidi. Je jedno, jestli zvítězíme v prodloužení, nebo gólem z poslední minuty, ale musí to dopadnout,“ vyhlásil jasně.

Kladno vyhrálo doma oba zápasy. Pokud se Pardubičtí chtějí ještě jednou vrátit na ČEZ Stadion, musí bezpodmínečně vyhrát doma. První metou je pondělní duel. „Doma se nám daří. Vrátíme to sem. Jsem o tom přesvědčený!“ dodal s pozitivním výhledem do blízké budoucnosti.