15.04.2014
Vladimír Šťastný

Ročník 2004 obhájil zlato v Jihlavě

JIHLAVA — Hráčům ročníku 2004 se podařilo na závěr letošní hokejové sezony obhájit loňské prvenství na silně obsazeném turnaji v Jihlavě, které se znovu hrál pod patronací prezidenta České republiky Miloše Zemana. Mužstvo na turnaji neprohrálo ani jeden zápas a po pěti vítězstvích (Olomouc, Slavia Praha, Jihlava, České Budějovice a Karlovy Vary) a jednom nerozhodném výsledku (Brno) znovu tento turnaj vyhrálo.

Druhé místo obsadila domácí Dukla Jihlava, třetí byly Karlovy Vary. Zejména poslední utkání Východočechů, ve kterém se rozhodovalo o celkovém prvenství v turnaji, a hráči Pardubic se utkali s vrstevníky z Karlových Varů, muselo diváky potěšit nejenom celkem jasným výsledkem 6:0 pro Pardubice, ale zejména nasazením a bojovností, kterou všichni prokázali. A tak se na pěkném putovním poháru zatím objevuje pouze název pardubického klubu. Všichni věří, že i v další sezoně dostane možnost toto prvenství obhajovat, neboť pořadatelé chtějí v dalším roce pozvat opět stejná mužstva tak, aby mohla konfrontovat mezi sebou svou výkonnost.