25.02.2014
(HoH)

Prohráli jsme po špatném startu, smutnil Tomáš Zohorna

LIBEREC — Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice prohráli v prvním extraligovém utkání po olympijské přestávce na ledě Liberce 1:4. Východočechům utekl důležitý duel ve druhé třetině, v ní sice soupeře přestříleli 17:10, ale naopak on utekl do rozhodujícího trháku. Pardubice se prosadily až za stavu 0:4.

„Ta ztráta už byla moc velká,“ řekl po skončení utkání jediný střelec hostujícího celku Tomáš Zohorna. Pardubický šikula se prosadil v 54. minutě a to už bylo bohužel pro hosty přespříliš pozdě.

V první části utkání byl Liberec lepší, zaslouženě se ujal vedení. V prostředním dějství ale Pardubice zapnuly na vyšší obrátky, vypracovaly si řadu šancí, měly i výhody přesilových her. Nic ale nevyužily.

„Vůbec se nám to na začátku nepovedlo, i když jsme si říkali, že to bude těžké. V půlce zápasu to bylo 3:0 a to už se jen tak nedá dohnat. Ukázalo se, že kvůli tomu nepovedenému startu jsme potom prohráli,“ krčil rameny útočník HC ČSOB Pojišťovna Pardubice.

Nemůžeme si dovolit prohrávat takové zápasy

Pardubice toužily v poslední pětici zápasů základní části zaútočit na elitní šestku. Na ni jim po podještědské ztrátě schází sedm bodů. „Uvidíme, jak dopadnou další zápasy, ale přece jen toho teď trochu litujeme. Před pauzou se nám hrálo dobře, něco jsme vyhráli a přestávka nás trochu pozdržela,“ zamyslel se Tomáš Zohorna.

„Tady jsme začali špatně, tak doufám, že příště už se toho vyvarujeme. Potřebujeme ještě sbírat body. Nemůžeme si dovolit takové zápasy prohrávat,“ pokračoval pardubický forvard.

Jediný on překonal Jána Lašáka v jeho prvním utkání proti Pardubicím. „Překážkou určitě byl, ale chyba byla na naší straně, že jsme nechodili moc před něj. Snad všechny naše střely viděl a to je pro brankáře nejlehčí. Když puky vidí, gól ani nedostane,“ doplnil Tomáš Zohorna.