12.10.2012

Pavel Hynek: Brno hrálo výborně, výhru jsme vydřeli

PARDUBICE — Skvělý zápas! Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice prohrávali s Kometou Brno 0:2 a 2:3, přesto jim po skončení reprízy finále aplaudovala ČEZ Arena vestoje! Obrovskou vůlí dokázali Východočeši otočit velmi těžký zápas. Kometa Brno ukázala výbornou fazonu a proč je na prvním místě tabulky.

„Chtěl bych poděkovat hráčům za vydřené vítězství. Musím ocenit hru soupeře, protože dvě třetiny byl lepší. Je vidět, že hrají na špičce tabulky, mají velké sebevědomí a v těch dvou třetinách nás předčili v pohybu. Ve třetí třetině jsme dokázali utkání otočit díky přesilovkám a dotáhli jsme to do vítězného konce. Pro nás to jsou moc důležité body,“ hodnotil výhru 5:3 trenér Pavel Hynek.

„Diváci viděli bojovné utkání, musím hráčům poděkovat za vydřené body. Dvě třetiny se nám nedařilo, musím přiznat, že Kometa měla výborný pohyb a velké sebevědomí na puku. Když jsme dokázali srovnat na 2:2, tak nám hned odskočili, ale nakonec jsme to ve třetí třetině otočili a vyhráli,“ pokračoval.

Výhra nad Kometou je velmi důležitá… „Pořád mluvíme o impulzech, ale my si je musíme dávat dál a dál. Věděli jsme, že Kometa ještě neprohrála za tři body, na poradě před zápasem jsme to mužstvu připomínali, byla to pro nás veliká motivace. Kometa ukázala, proč je nahoře. Hrála výborně na puku s obrovským sebevědomím a měla skvělý pohyb. V něm nám předčila,“ konstatoval Pavel Hynek.

Produktivita přesilových her

• 20,29 %: HC Oceláři Třinec
  • 20,00 %: HC ČSOB Pojišťovna Pardubice
  • 17,86 %: Piráti Chomutov
  • 17,65 %: HC Verva Litvínov
  • 16,98 %: HC Vítkovice Steel
  • 16,67 %: PSG Zlín
  • 16,00 %: HC Kometa Brno
  • 15,69 %: HC Sparta Praha
  • 15,38 %: Bílí Tygři Liberec
  • 11,11 %: HC Energie Karlovy Vary
  • 11,11 %: HC Slavia Praha
  • 9,09 %: HC Mountfield České Budějovice

Jihomoravané předvedli v zaplněné aréně vynikající výkon. „Mladí kluci Zohorna – Hruška – Svoboda nám dali všechny góly, ti byli k neudržení. Mají výborný pohyb v útočném pásmu. Oni přehráli všechny naše lajny, které jsme na ně protočili. I tak jsme zmobilizovali síly a vydřeli jsme utkání, to je velmi cenné,“ chválil.

Pardubičtí hokejisté přehráli Kometu Brno díky skvělým přesilovým hrám. Celkem tři početní výhody využili v dnešním utkání. Jejich celková úspěšnost vyskočila na dvacet procent. „Přesilovky trénujeme průběžně, není moc prostoru… Včera na tréninku jsme na nich nepracovali, protože jsme jej nechtěli natahovat, až dneska krátce. Góly nepadly po nacvičených signálech, to vždy vyplynulo ze situace. Projevila se i chytrost našich hráčů, třeba když David Krejčí se neukvapil a nestřílel skákající puk, ale nahrál Aleši Hemskému, který byl lépe postaven. Přesilovky jsou momenty, které lámou zápasy,“ řekl trenér Pavel Hynek.

Ten neopomněl pochválit diváky v takřka vyprodané ČEZ Areně. Utkání sledovalo 9667 diváků, ti vytvořili zápasu atmosféru hodnou reprízy finále. „Nejen dneska ale celou sezonu jsou fanoušci fantastičtí, první domácí zápasy jsme prohráli a nepískali na nás. Klukům to jen pomáhá. Působím tady delší dobu, je to pro mě třetí sezona a dřív jsem slýchával, že kluky znervózňovalo občasné zapískání. Už vloni to bylo lepší, v play off nás diváci hnali a kotel při sedmém utkání s Vítkovicím byl nezapomenutelný,“ zavzpomínal.

„Cítím, že diváci jsou s námi. Děkujeme za veliké návštěvy a povzbuzování. Stadion dýchá, cítíme to. Klukům to jen pomáhá, děkujeme, jak to na stadionu žije! My však musíme fanoušky strhnout naším výkonem,“ dodal Pavel Hynek.