16.12.2014

Pardubičtí mladíci se těší do zámoří. Škoda Karla, shodují se

ROKYCANY — Obrovský úspěch pardubické mládeže! Trojici hokejistů HC ČSOB Pojišťovna Pardubice poletí do Kanady s cílem prosadit se do českého juniorského výběru pro blížící se mistrovství světa. Obránce Jan Ščotka a útočníci Michael Špaček a Daniel Voženílek figurují na seznamu vyvolených trenéra reprezentace do dvaceti let Miroslava Přerosta.

Mezi trojici brankářů se bohužel nevešel Karel Vejmelka, který letos odchytal dva zápasy Tipsport extraligy. Zbylí Pardubáci v týmu jednohlasně potvrzují, že jim je líto, že třebíčský rodák nepocestuje s nimi.

„Moc se těším. Je pro mě obrovská čest, že mohu letět poprat se o místo v našem juniorském týmu,“ řekl obránce Jan Ščotka, který do Pardubic přišel na začátku této sezony ze Vsetína.

Jan Ščotka je bekem spíše do ofenzívy. Čekejte od něj hrátky s pukem skloubenou se snahou podporovat útok. Do zámoří letí osm obránců, jeden si po dvou přátelských zápasech vytáhne Černého Petra.

„Nemohu být nervózní, zda to budu já, to bych pak nemohl hrát svou hru,“ pousmál se osmnáctiletý bek, který se může pochlubit už poměrně bohatými zkušenostmi z Tipsport extraligy a pokračoval: „Vždyť bych pak nemohl dělat svoje kličky,“ usmával se.

„Jsem rád, že z Pardubic neletím sám. Samozřejmě znám i hráče z jiných klubů, ale přece jen s Michaelem a Danielem jsme v jednom klubu a všichni tři jsme rádi, že budeme moci reprezentovat spolu, věřím, že se všichni prosadíme. Jen škoda Káji…“ doplnil.

Jan Ščotka

Nejmladším Pardubákem v týmu je Michael Špaček. Vloni se mu povedlo mistrovství světa hráčů do osmnácti let, letos jede už na juniorský šampionát s vizitkou třech vstřelených branek v Tipsport extralize.

„Je to super!“ radostně vyřkl. „Musím se přiznat, že takhle daleko jsem nikdy neletěl, ale moc se těším. Hrát na mistrovství světa hráčů do dvaceti let je obrovskou výzvou a věřím, že všichni tři se probojujeme do sestavy,“ pokračoval.

Michael Špaček si uvědomuje, že jeden útočník ze sestavy vypadne. „Konkurence musí být a je prospěšná. Nyní nás čekají přátelské zápasy, ve kterých máme šanci se ukázat, určitě budu makat i na trénincích, abych získal trenérovu důvěru,“ nechal se slyšet.

„Letíme bez Karla, což nás mrzí, je velmi pěkné, že budeme v Kanadě tři kluci z Pardubic. Jsem za to rád a moc se těším. Snad všichni zůstaneme i přes Vánoce, abych je oslavil se svými spoluhráči,“ doplnil.

Michael Špaček

Pardubický rodák Daniel Voženílek si nedělá hlavu z dlouhého letu přes Atlantický oceán. „V Kanadě jsem už byl, to je v pohodě. Jsem moc rád, že jsem dostal důvěru a chci zabojovat o místo v sestavě pro juniorský šampionát,“ jasně vyhlásil.

V aktuálním týmu je čtrnáct útočníků, jeden se do finálního výběru nedostane. „Chci se o to poprat. Je jasné, že některé lajny jsou dané, ale určitě jsou v týmu místa, o které chci zabojovat. Chci ukázat, že na to mám,“ řekl pardubický útočník.

„Je mi také líto, že letíme jen tři bez Karla. I tak jsme tři z Pardubic, to je podle mě super pro nás  i pro klub. Věříme, že se všichni dostaneme do konečného výběru a přivezeme co nejlepší výsledek,“ doplnil třetí borec do pardubické party.

Daniel Voženílek